All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

14-calowe laptopy do wszystkiego

1.12K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na rynku znaleźć można mnóstwo kompaktowych urządzeń, które bez wątpienia posłużą nam zarówno do pracy stacjonarnej, jak i mobilnej. Prym wśród nich wiodą modele 14-calowe, których wykorzystanie jest niezwykle szerokie.

Nie są one bowiem ani zbyt małe ani zbyt duże. Dzięki temu, z jednej strony spokojnie zmieszczą się do niewielkiej torby i pozwolą na swobodną pracę w pociągu czy autobusie, a z drugiej ich przestrzeń robocza jest na tyle duża, że nie powinniśmy mieć problemów z ich wykorzystaniem w ramach obsługi kilku programów naraz. Zagwarantują więc komfortową pracę.

Pamiętać należy jednak o tym, że niewielkie rozmiary i wygodny ekran to nie wszystko. Nic nam bowiem po takim laptopie, jeżeli jednocześnie nie zagwarantuje wydajności na odpowiednim poziomie. To zaś nie jest takie łatwe, gdyż istotnych parametrów użytkowych jest co najmniej kilka.

Konieczna moc obliczeniowa

Wiele producentów, przygotowując swoje laptopy do użytku biznesowego, rezygnuje z zamontowania w nich dedykowanych kart graficznych, wychodząc z założenia, że jednostki zintegrowane okażą się wystarczające.

Z perspektywy użytkownika, zawsze warto rozejrzeć się za modelami z dedykowanym układem GPU, nawet jeśli miałoby się to wiązać z koniecznością dołożenia 300-400 złotych więcej. Posiadają one bowiem własną pamięć, a ich parametry stoją na odpowiednio wyższym poziomie, dzięki czemu pozwolą nam na więcej. Jest to istotne zwłaszcza podczas obsługi konkretnych programów graficznych.

Dobrym przykładem niedrogiego laptopa z dedykowaną kartą graficzną jest Lenovo IdeaPad 300. NA rynku występuje z dwoma całkiem przyzwoitymi układami GPU – Nvidia GeForce 940M oraz AMD Radeon HD 7450M.

Komfort pracy

Laptopy do pracy mobilnej często wyposażone są w specjalne modele procesorów, które tworzone są właśnie dla tego typu urządzeń. Mowa między innymi o układach Intel Core typu M. Charakteryzują się one co prawda nieco zmniejszonymi osiągami, jednak gwarantują stabilną i pilną prace w podróży.

W ten sposób kolejny raz można przywołać laptop Lenovo IdeaPad 300, którego zakupić możemy z procesorem Intel Core i3-2365M. Umożliwia on ponadto wykorzystanie półprzewodnikowego dysku twardego (SSD), który również jest bardzo ważny. Jego konstrukcja opiera się bowiem na pamięci flash, nie zaś na talerzach, jak ma to miejsce w standardowych urządzeniach HDD. Dzięki temu przestrzeń dyskowa jest lepiej chroniona od wpływu wstrząsów i wibracji, powstających podczas użytku mobilnego.

Co więcej, funkcjonowanie takiego dysku jest znacznie szybsze, co powinniśmy odczuć przede wszystkim podczas ładowania się systemu, kopiowanie dużych plików czy pracy niektórych programów. Różnica względem dysków talerzowych jest wręcz ogromna.

Jak więc widać, urządzenia 14-calowe mogą okazać się przydatne w wielu sytuacjach, nie tylko w pracy. Innym modele wartym uwagi jest Lenovo ThinkPad E450, który także posiada dedykowaną kartę graficzną. Może również pracować przy użyciu półprzewodnikowego dysku SSD.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.