All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Aktywne metody szukania pracy – co to takiego?

1.03K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Poszukiwanie pracy to nie tylko rozsyłanie kolejnych CV. Wybierając nowe miejsce zatrudnienia, powinniśmy się zastanowić, na jakim dokładnie rozwoju nam zależy, jakie mamy oczekiwania od przyszłego pracodawcy i zawodowe plany na przyszłość. Zamiast czekać na odpowiedź firm, weźmy sprawy we własne ręce. Z naszego artykułu dowiecie się, czym są aktywne metody szukania pracy i w jaki sposób wprowadzić je w życie.

Określ swoje kwalifikacje

Na początek warto zastanowić się nie tylko, jakie są nasze oczekiwania, ale również, co my jesteśmy w stanie zaproponować nowemu pracodawcy. Określmy dokładnie własne kwalifikacje i pomyślny nad tym, co chcielibyśmy robić, a jakiej pracy z pewnością się nie podejmiemy. Być może warto zmienić ścieżkę kariery i podążać za własnymi zainteresowaniami niezależnie od dotychczas zdobytego wykształcenia i doświadczenia. Zadając sobie pytanie, w czym jesteśmy dobrzy, co lubimy robić, a do czego się nie nadajemy, zawężamy obszar poszukiwań, co działa na naszą korzyść i pozwala wybrać nam tylko najbardziej trafione oferty.

Stwórz dobre CV i list motywacyjny

Zanim wyślemy CV do kolejnej firmy sprawdźmy, czy w toku kilkumiesięcznego poszukiwania pracy nie straciło ono ważności – radzi Izabela Foltyn – specjalistka z portalu www.praca.bielsko.pl. Być może posiadamy nowe kwalifikacje, odbyliśmy jakiś kurs lub zdobyliśmy dodatkowe doświadczenie zawodowe. CV warto przeanalizować również pod kątem językowym – czy wszystko jest jasne i czytelne, czy zdania są logiczne i nie mają żadnych błędów oraz czy nie pominęliśmy istotnych informacji takich jak dane teleadresowe lub wykształcenie. Dobre CV zaopatrzyć powinniśmy również w zdjęcie, na którym prezentujemy się schludnie i elegancko.

Niektórzy pracodawcy wymagać będą od nas listu motywacyjnego. Ciężko jednak przygotować go wcześniej i mieć jeden egzemplarz dla każdej z wybranych firm. Taki list powinniśmy dopasować do profilu działalności danego przedsiębiorstwa, wyodrębniając swoje mocne strony niezbędne na stanowisku, na które aplikujemy.

Wybierz odpowiednie firmy

Zanim rozpoczniemy poszukiwania firmy marzeń, zastanówmy się w jakiej branży i na jakim stanowisku chcemy pracować. Określmy również, gdzie najlepiej się sprawdzimy i czym wyróżniamy się na tle innych kandydatów. Jeżeli w oko wpadło nam konkretne przedsiębiorstwo, zobaczmy, czy nie prowadzi aktualnie rekrutacji. Możemy również stworzyć bazę interesujących nas firm i ją od czasu do czasu odświeżać.

Nawet jeżeli nie widzimy oferty stanowiska odpowiadającego naszym kwalifikacjom, możemy wysłać CV wraz z listem motywacyjnym do wybranych pracodawców, informując ich o zainteresowaniu określoną posadą. Może okazać się, że wezmą pod uwagę naszą kandydaturę. Jeśli nie, być może zachowają nasze CV w bazie i odezwą się, kiedy będą szukać nowego pracownika.

Wybierz się na targi pracy

Na targach pracy, które odbywają się corocznie w każdym większym mieście znajdziemy pracodawców z różnych branży. Zapoznając się z ich ofertami i rozmawiając z reprezentantami firm, mamy większe szanse na wybranie oferty, która spełnia nasze wymagania. Przedsiębiorstwom dajemy z kolei szansę na poznanie nowego, wartościowego kandydata na pracownika. Sprawdźmy zatem, czy tego typu wydarzenie nie odbywa się w najbliższym czasie w naszej okolicy i zarezerwujmy sobie na nie czas.

Śledź internetowe ogłoszenia

Podczas aktywnego poszukiwania pracy nie powinniśmy stronić od standardowych internetowych ogłoszeń. To właśnie tam znajdziemy najwięcej aktualnych ofert. Subskrybując powiadomienia wybranych serwisów, nowe propozycje ofert pracy dostajemy codziennie na skrzynkę mailową. W ten łatwy sposób szybko i sprawnie prześledzimy najnowsze z nich i wybierzemy te warte uwagi.

Weź udział w wydarzeniach branżowych

Jeżeli mamy taką możliwość, warto brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach branżowych – szkoleniach, konferencjach, spotkaniach networkingowych oraz dniach otwartych organizowanych przez firmy, w których chcielibyśmy pracować. W ten sposób zawrzeć możemy nowe, cenne znajomości, pokazać się na wybranym rynku i poznać strukturę pracy w przedsiębiorstwach, które najbardziej nas interesują.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.