All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Badania okresowe a kondycja serca

819 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pacjenci, u których zdiagnozowano jedną z chorób serca, nie mogą zapomnieć o regularnym zgłaszaniu się na badania kontrolne. O jakich badaniach mowa? Gdzie je wykonać?

Dzięki badaniom okresowym, możliwe jest znacznie więcej niż tylko ocena stanu serca i połączonych z nim naczyń krwionośnych – lekarz może też upewnić się, co do wdrożonego sposobu leczenia pacjenta. Dodatkowo badania okresowe pozwalają monitorować, czy w organizmie pacjenta, u którego stwierdzono zawał serca, nie dochodzi do następnych zmian, które w przyszłości doprowadzą do kolejnego zawału.

Badania okresowe są niezwykle ważne – pozwalają zachować zdrowie na dłużej. Niestety, nie wszyscy pacjenci pamiętają o ich regularnym wykonywaniu. Tymczasem szybkie wykrycie zmian pozwala wdrożyć skuteczne leczenie i tym samym pacjent może uchronić się przed operacją.

Jakie badania okresowe serca się wykonuje?

Gdy mowa o sercu, to jakie warto wykonać badania okresowe? Warszawa, Toruń czy Łódź – w przychodni w każdej miejscowości lekarz wypisze skierowania na takie same badania okresowe, o ile pacjent będzie zdrowy. Mowa o:

  • Lipidogramie. Wynikiem pobrania i przebadania w laboratorium krwi pacjenta jest ustalenie poziomu cholesterolu w surowicy. Im większa rozbieżność między ilością „dobrego” cholesterolu HDL a „złego” cholesterolu LDL, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości u pacjenta rozwinie się miażdżyca. Lipidogram najlepiej przeprowadzać raz na pół roku.
  • EKG serca. To nieinwazyjne badanie, które pozwala lekarzowi ocenić stan serca pacjenta. Za pomocą tego badania możliwe jest też wykrycie wielu chorób serca, np. zawału serca czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Z tego względu kardiolodzy zalecają przeprowadzenie tego badania raz w roku.
  • RTG klatki piersiowej. Na podstawie otrzymanych zdjęć, kardiolog jest w stanie sprawdzić, czy np. w worku osierdziowym nie gromadzi się płyn. Dodatkowo na zdjęciu są widoczne zmiany w obrębie zastawek serca, przedsionków i aorty. Po skierowanie na badanie RTG klatki piersiowej pacjenci powinni wybrać się raz w roku.

Badania okresowe u osób chorych

Pacjenci, u których wykryto zmiany w układzie sercowo-naczyniowym, muszą być pod stałą opieką. Jak często powinni oni wykonywać badania okresowe? Warszawa czy Kraków – w tym przypadku lokalizacja przychodni nie ma znaczenia, a to dlatego, że o częstotliwości badań decyduje lekarz prowadzący. Poza wyżej wymienionymi badania, kardiolog może też zlecić inne, które pozwolą na szczegółowe przyjrzenie się sercu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.