All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Cena ubezpieczenia OC a miejsce zamieszkania

857 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wpływ na wysokość składki OC mają różne czynniki, w tym m.in. wiek kierowcy, jego doświadczenie za kółkiem, marka i model samochodu, a także rodzaj posiadanych zniżek. Ważne jest również miejsce zamieszkania, a także miejsce faktycznego użytkowania pojazdu mechanicznego. Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują cenę stawki na podstawie statystyk kolizji i wypadków drogowych w danym regionie.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Tego typu polisa ochrania przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego na wypadek spowodowania szkody przez kierowcę ubezpieczonego pojazdu. Za brak ważnej polisy OC grożą wysokie kary finansowe, które mogą wynosić nawet 4000 zł.

Ubezpieczenie samochodu a miejsce zameldowania

Jednym z podstawowych kryteriów przy obliczaniu wysokości składki ubezpieczenia OC jest lokalizacja – miejsce, w którym zarejestrowane jest auto lub miejsce jego faktycznego użytkowania. Przy kalkulacji składki OC towarzystwa ubezpieczeniowe posiłkują się własnymi danymi, które w zależności od firmy, mogą znacznie się od siebie różnić. Pod uwagę brane jest nie tylko województwo czy powiat, ale również miejscowość, a niekiedy nawet dzielnica danego miasta. Przy szacowaniu składki OC brane jest pod uwagę także bliskie sąsiedztwo niebezpiecznych odcinków dróg. Dokonana ocena szkodliwości danego miejsca wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej. Na stosunkowo tanie OC mogą liczyć przede wszystkim mieszkańcy małych miejscowości, w tym szczególności usytuowanych w województwie podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. Z kolei znacznie droższej za OC zapłacą mieszkańcy dużych miast: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi czy Gdańska. Różnice w cenach mogą sięgać nawet kilkuset zł.

Najtańsze OC – gdzie kupić?

Przy kalkulacji wysokości składki OC, w zależności od wewnętrznych ustaleń towarzystwa ubezpieczeniowego, brane jest pod uwagę miejsce rejestracji samochodu lub miejsce faktycznego użytkowania samochodu. Opcja druga jest znacznie korzystniejsza z punktu widzenia właścicieli pojazdów mechanicznych i , ponieważ mogą oni podać miejsce, w którym dochodzi do najmniejszej liczby wypadków w ciągu roku. Jednakże zdarza się tak, że wówczas, gdy dojdzie do kolizji w innym miejscu, ubezpieczyciel może domagać się dopłaty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.