All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Choroba Leśniowskiego-Crohna – główne symptomy i sposoby leczenia

1.22K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Choroba Leśniowskiego-Crohna należy do przewlekłych schorzeń układu pokarmowego, które bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie. Jakie są objawy tej choroby i w jaki sposób można ją leczyć?

Najczęstsze symptomy choroby Leśniowskiego-Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna, czyli nieswoiste zapalenie jelita, objawia się bardzo nieprzyjemnymi symptomami. Najczęściej pacjenci skarżą się na biegunkę, ostre bóle brzucha, zauważają także krew w kale. Objawom tym może towarzyszyć gorączka, wzdęcia, ogólne osłabienie organizmu, a także gwałtowne chudnięcie. Warto także zauważyć, że choroba może nie dawać tak specyficznych objawów, zwłaszcza w przypadku dzieci, u których często rozwija się w ukryciu. Niepokojące powinny być częste afty w jamie ustnej, pojawianie się gorączki bez wyraźnej przyczyny czy późne dojrzewanie płciowe. Żeby móc precyzyjnie zdiagnozować, co jest przyczyną problemów układu pokarmowego, należy wykonać szczegółową diagnostykę. W przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna, która należy do nieswoistych zapaleń jelita, należy wykonać badanie krwi (OB i CRP). Innymi czynnościami diagnostycznymi jest badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej oraz gastroskopia lub kolonoskopia.

Czy chorobę Leśniowskiego-Crohna można wyleczyć?

Współczesna medycyna nie znalazła jeszcze sposobu na całkowite wyleczenie choroby Leśniowskiego-Crohna, dlatego obecnie terapia opiera się w głównej mierze na łagodzeniu występujących objawów. Lekarze zalecają także przejście na zdrową dietę oraz przyjmowanie suplementów mających na celu odbudowę prawidłowej mikroflory jelit. Dzięki temu można zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia stanu zapalnego jelita i zredukować nieprzyjemne symptomy. W przypadku pogorszenia się stanu chorego specjaliści zalecają aplikowanie czopków lub zażywanie leków sterydowych. Przypuszcza się, że choroba Leśniowskiego-Crohna może mieć podłoże emocjonalne, dlatego pacjentom zaleca się redukowanie stresu, a także terapię z psychologiem.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.