All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Czym charakteryzuje się podnajem nieruchomości

1.11K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Istnieją różnorodne sposoby gromadzenia kapitału – często takie dodatkowe źródła dochodu dokładane co miesiąc do pensji są niezwykle przydatne. Nieprzewidziane wydatki, planowane, ale większe zakupy – wszystko to sprawia, że potrzebujemy żywej gotówki. Jedną z metod pozwalającą na uzyskanie stałego dochodu pozostaje podnajem nieruchomości. W jakie mieszkania warto inwestować? Co mówią przepisy prawa mieszkaniowego w zakresie podnajmu? Te i inne kwestie poruszamy poniżej.

Najkorzystniejszy podnajem nieruchomości

Wśród ekspertów funkcjonują różne opinie na temat tego, w jaki rodzaj mieszkania zainwestować aby podnajem był opłacalny. Niektórzy preferują wersje, wedle której najlepszym zakupem pozostaje kawalerka bądź mieszkanie dwupokojowe – to jednak rzadkość. Zdecydowana większość opowiada się za wariantem, w którym wynajmujemy kilkupokojową nieruchomość, a następnie dzielimy ją na pokoje. Kwestią, którą warto wziąć pod uwagę jest również lokalizacja. Wielopokojowe mieszkania mogą być dobrym pomysłem, jeśli w sąsiedztwie znajduje się uniwersytet, bądź też istnieją korzystne warunki komunikacji dla studentów. Wynajmowanie pojedynczego pokoju jest przecież bardziej opłacalne dla osób uczących się z dala od miasta rodzinnego. Oczywiście ilość pokoi to nie wszystko – istotne, aby były one nieprzechodnie. Dostęp do wspólnych pomieszczeń, takich jak łazienka i kuchnia powinien być dla każdego tak samo łatwy. Konieczny może być remont czy dołączenie ścianek działowych. Pokoje większe można wynajmować także dwóm osobom. Większe lokale – mające nawet 6 pokoi powinny być wyposażone w dwie łazienki, albo chociaż łazienkę i dodatkową toaletą.

Koszty wynajmu 3 – lub 4 – pokojowego mieszkania w dużym polskim mieście są stosunkowo wysokie. Jednakże, jak łatwo policzyć, na podnajmie można zarobić kwotę kilkukrotnie wyższą. Prócz tego nie musimy się przejmować opłatami za media. Idealną sytuacją jest, gdy nieruchomość posiadamy na własność. W takiej sytuacji uzyskane pieniądze mamy w całości dla siebie.

podnajem nieruchomosci

Mieszkanie, w którym będziemy wynajmować pokoje musi być oczywiście odpowiednio przygotowane. W pełni wyposażone łazienka i kuchnia, ale też częściowo umeblowane pokoje to standard. Dobra lokalizacja to nie wszystko. Wizualnie mieszkanie musi spełniać pewne kryteria – schludne, przestronne, a przede wszystkim jasne pokoje to najchętniej wybierane przez podnajemców opcje. Łatwo osiągnąć taki efekt malując ściany na jasne barwy, wstawiając tylko kilka odświeżonych mebli. Mieszkanie do podnajmu stosunkowo łatwo znaleźć – tutaj jednak warto pamiętać, by zachować sceptycyzm oraz dokładnie przeanalizować oferty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.