All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Czym jest pinroll, czyli jak podwijać nogawki

4.52K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Trendy w modzie męskiej zmieniają się z sezonu na sezon. Dotyczy to również sposobu, w jaki nosimy spodnie, a także rodzaju obuwia. Oczywiście zróżnicowanie zależy w dużej mierze od tego, do jakiej należymy grupy wiekowej, czym zajmujemy się zawodowo, jaki prowadzimy styl życia.

Przebojem łączącym pokolenia – przynajmniej pasjonatów mody – pozostaje pinroll. Czym jest i jaka jest geneza tego trendu? Pinroll dla laika oznacza po prostu podwinięcie nogawki. Nie oznacza to jednak, że jego wykonanie jest banalnie proste. Przeciwnie, właściwe wykonanie pinrolla wymaga wprawy i dokładności. Po raz pierwszy specyficznie podwinięte nogawki stały się streetwearowym trendem w latach 90-tych, w Londynie. Młodzieży noszącej spodnie w ten sposób zależało na wyeksponowaniu markowego obuwia (np. kicksów popularnych w subkulturze hip-hopowej). Współcześnie moda ta jest adresowana nie tylko do przedstawicieli subkultur (na przykład sneakerhead’ów).

Jak poprawnie wykonać pinroll?

Kluczowym elementem jest jak najmocniejsze zawinięcie materiału spodni tuż nad kostką. Odpowiednia zakładka umożliwia ekspozycję obuwia, a przy tym pozostaje na „swoim” miejscu. Podwinięcie ma jednak także praktyczną funkcję – zapobiega strzępieniu się zbyt długich nogawek, ich przemoczeniu przy niepewnej aurze. W niektórych stylizacjach prezentuje się szczególnie korzystnie (na przykład w trendach marynarskich czy nawiązujących do mody francuskiej z lat 70-tych). Pinroll mogą wykonywać również kobiety – jednakże one posiadają dużo większe możliwości wyboru długości spodni (chociażby modne rurki typu 7/8).

pinroll

Krój spodni i nogawek nie jest tak istotny, bo podwinięcie komponuje się zarówno z szerszymi, jak i węższymi nogawkami. Ze względów praktycznych lepiej jednak wybierać modele wykonane z bardziej sztywnych lub elastycznych materiałów. W sklepach nie brakuje też spodni, które są dedykowane specjalnie dla miłośników trendu „podwijania” – mogą mieć nawet ciekawe wzory po wewnętrznej stronie materiału.

Najistotniejsze, by pinroll wpasowywał się w całą stylizację. Nie w każdej sytuacji można sobie pozwolić na ślepe podążanie za modą i nie każdemu będzie służył ów trend.

Szczególny problem mogą mieć osoby o niskim wzroście, bowiem takie podwinięcie może dodatkowo skracać nogi oraz wprowadzać dysproporcję do sylwetki.

Krótki instruktaż znajdziecie w poniższym materiale 🙂

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.