All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Na czym polega kolokacja serwerów?

1.17K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nie każdemu wystarczy wyłącznie tani hosting i wiele osób oczekuje przede wszystkim wysokiej jakości rozwiązań hostingowych, które będą w stanie naprawdę wiele obsłużyć. Szczególnie to się przydaje w przypadku większych firm, które stać na to, aby zakupić własne urządzenia. Na czy jednak dokładnie polega kolokacja i dlaczego warto jest się nią bliżej zainteresować?

Główne zalety

Przede wszystkim to Ty decydujesz o wszystkich parametrach serwera oraz oprogramowaniu, które zostanie na nim zainstalowane. Sam dostawca usług kolokacyjnych zapewnia stałe i szybkie łącze internetowe, jak również odpowiednie warunki do przechowywania wszystkich urządzeń. Potrzebne są tutaj także zasilacze UPS, wszystkie zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz klimatyzacja, gdyż w pomieszczeniach serwerowych panują stosunkowo wysokie temperatury. Ty, jako właściciel ponosisz wszystkie koszty utrzymania serwera.

Jeśli chodzi o firmy, które świadczą usługi kolokacyjne, to często mają one w swojej ofercie serwery dedykowane. To także jest bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy wynajmujesz maszynę, która znajduje się już w centrum usług hostingowych.

W przypadku kolokacji płaci się za fizyczne wykorzystywanie przestrzeni, którą zajmuje dany serwer. Nie da się ukryć, że kolokacja wymaga znacznie większych nakładów finansowych, bowiem koszty wiążą się tutaj nie tylko z samym utrzymywaniem maszyn. Warto zaznaczyć, że samo kupno serwera, to wydatek ponad 10 000 złotych, przy czym mówimy tutaj o maszynach z niższej półki. Dodatkowe oprogramowanie i sprzęt, który będzie potrzebny do jego działania także do najtańszych nie należy.

Właśnie z tego względu na samym początku mówiliśmy o tym, iż jest to idealne rozwiązanie, ale dla dużych firm, które potrzebują naprawdę solidnych rozwiązań i zależy im na niezawodności serwerów. Oczywiście należy jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że kiedy decydujemy się na drogi sprzęt, to w żadnym wypadku nie należy oszczędzać na jego utrzymaniu. Przede wszystkim jest to ważne, gdyż tylko wtedy będzie można mówić o jego prawidłowym działaniu przez długi czas. Na pewno nie chciałbyś, aby sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych nagle odmawiał posłuszeństwa.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.