All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Czy da się zabezpieczyć kredyt? Sprawdź, jakie możliwość dają ubezpieczenia na życie

998 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zakup mieszkania to brzemienna w skutkach decyzja. Jeżeli korzystasz z pomocy banku, czeka cię spłacanie rat kredytu hipotecznego. Aby więc zabezpieczyć rodzinę na wypadek niespodziewanych zdarzeń warto pomyśleć o jej zabezpieczeniu. Może to być np.  ubezpieczenie na życie.  Pieniądze co prawda nie zrekompensują bliskim naszej nieobecności, pomogą jednak na pewno w utrzymaniu stabilniejszej sytuacji finansowej.

Wśród produktów oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe należy wskazać ubezpieczenia na życie. Niestety, mimo że polisy takie potrafią skutecznie zabezpieczyć finansowo najbliższych na wypadek naszej śmierci, to nie zawsze z nich korzystamy. Są jednak takie sytuacje, gdy posiadanie dobrego ubezpieczenia na życie to zupełna podstawa. Jeżeli myślisz o zakupie mieszkania lub już takie posiadasz i spłacasz raty kredytu hipotecznego, powinieneś się zabezpieczyć na wypadek niezdolności do pracy, kiedy to na rodzinę spadają zobowiązania finansowe.

Co się stanie z kredytem po twojej śmierci?

Polityka banków dotycząca kredytów hipotecznych uległa w ostatnim czasie znacznej zmianie. Dziś o taki produkt mogą starać się nawet osoby, które pracują w oparciu o jedną z umów cywilnoprawnych, np. umowę zlecenia. Co więcej, o kredyt hipoteczny mogą wystąpić nawet osoby, które nie są spokrewnione. Jeżeli bierzesz kredyt wspólnie z partnerem lub partnerką, tym bardziej powinieneś sobie zadać pytanie, czy w sytuacji twojej śmierci lub niezdolności do pracy osobę tę będzie stać na regulowanie rat kredytu hipotecznego. Co w przypadku, gdy straci ona pracę? Czy otrzyma niezbędne wsparcie od swoich bliskich?

Być może myślisz, że jeżeli sam zaciągnąłeś kredyt, to w takich okolicznościach rodzina nie będzie miała kłopotów. Nie do końca jest to prawda. Pamiętaj, że dziedziczy się nie tylko majątek, lecz także zobowiązania. Jeżeli twoi bliscy zdecydują się przyjąć spadek i np. sprzedadzą zakupione przez ciebie mieszkanie, to kwota, którą uzyskają z tej transakcji, może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich zobowiązań wobec banku. Mając tego świadomość, z pewnością dostrzegasz konieczność nabycia ubezpieczenia na życie.

Polisa na życie a kredyt

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy na życie, po nabyciu których będziesz miał pewność, że to właśnie ubezpieczyciel spłaci za ciebie kredyt w przypadku twojej śmierci. To jednak nie jedyna możliwość – możesz również nabyć taką polisę, która zagwarantuje ci, że kredyt będzie regularnie spłacany również wówczas, gdy doznasz poważnego uszczerbku na zdrowia i w związku z tym utracisz możliwość kontynuowania pracy zarobkowej.

Na polskim rynku działa co najmniej kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych. To sprawia, że nie tylko masz możliwość dopasowania ubezpieczenia na życie do swoich potrzeb. Pamiętaj, że silna konkurencja wymusza, aby poszczególni ubezpieczyciele oferowali składki w naprawdę atrakcyjnej wysokości. W sytuacji, gdy zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny, wcale nie musisz obawiać się o przyszłość swoją lub najbliższych – wystarczy tylko, że odpowiednio wcześnie pomyślisz o solidnym zabezpieczeniu na sytuacje, które trudno przewidzieć. Bowiem dobre ubezpieczenie na życie zapewni właściwą ochronę,  gdy będzie to konieczne.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.