All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Darmowe konto walutowe? Nest Konto Waluta przedstawia pierwsze walutowe konto bez granic. 0 zł za otwarcie i prowadzenie.

897 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Konto walutowe przydaje się osobom, które pracują za granicą, ale wolą dostawać wypłatę na konto w polskim banku. Jest ono także dużym udogodnieniem dla tych, którzy często podróżują za granicę, kupują przez Internet w zagranicznych sklepach lub sprzedają na internetowych aukcjach. Jednym z najtańszych na rynku rachunków walutowych jest Nest Konto Waluta w Nest Banku, do którego bezpłatnie można zamówić kartę płatniczą Visa.

Kiedy warto założyć rachunek walutowy

Rachunek walutowy to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy prowadzony w walucie innej niż złoty, np. w euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD) czy funtach brytyjskich (GBP). Można założyć go, żeby przechowywać oszczędności zgromadzone w obcej walucie, których aktualnie nie chcemy wymieniać z uwagi np. na niekorzystny kurs. Rachunek przydaje się również tym, którzy regularnie otrzymują przelewy z zagranicy. W takiej sytuacji są np. osoby, które wyjeżdżają do pracy, chcą otrzymywać wynagrodzenie na konto bankowe, ale nie chcą zakładać go w obcym kraju. Konto walutowe jest także potrzebne osobom pracującym w Polsce zdalnie dla zagranicznych firm. Dzięki kontu walutowemu łatwiej można ponadto kupować w zagranicznych sklepach internetowych, a także sprzedawać kupującym z zagranicy, np. na internetowych aukcjach. Założenie takiego konta powinny też rozważyć osoby, które często wyjeżdżają za granicę. Kartą wydawaną do niego można bez problemu płacić w sklepach, a wypłata gotówki z bankomatów nie wiąże się z wysokimi opłatami manipulacyjnymi i kosztami przewalutowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta walutowego

Przy wyborze konta w obcej walucie należy zwrócić uwagę przed wszystkim na koszt:

  • założenia i prowadzenia rachunku,
  • wydania i korzystania z karty płatniczej,
  • przelewów zagranicznych (np. SEPA – Single Euro Payments Area, czyli przelewów dokonywanych w 28 krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii).

Ważną cechą konta walutowego jest także łatwość i wygoda korzystania z niego. W wielu przypadkach takie konto można założyć przez Internet, często w aplikacji na urządzenia mobilne. Standardem jest także dostęp do konta oraz możliwość dokonywania operacji bankowych przez Internet. Dzięki temu, że praktycznie z każdego miejsca na świecie i o każdej porze można zalogować się na konto, łatwiej jest kontrolować i planować wydatki. Bardzo ważne jest także, aby wybrać zaufany bank. Nad bezpieczeństwem rynku finansowego w Polsce czuwa Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Na stronie internetowej tej instytucji można znaleźć tzw. listę ostrzeżeń publicznych, na której zamieszczane są banki i inne firmy rynku finansowego, których działalność może być niezgodna z prawem lub przynieść szkodę klientom. Bardzo ważne jest zatem, aby upewnić się, że powierzamy swoje pieniądze (i dane) zaufanej i sprawdzonej instytucji.

Nest Konto Waluta – konto walutowe z bezpłatnym otwarciem i prowadzeniem

Nest Bank jest nową marką na polskim rynku usług finansowych, która zastąpiła w 2016 r. marki: FM Bank PBP oraz BIZ Bank i Bank SMART.  Oferta Nest Banku skierowana jest przede wszystkim do klientów detalicznych oraz mikroprzedsiębiorstw. Funkcjonalne konto walutowe (https://www.nestbank.pl/indywidualny/konta/nest-konto-waluta.html) to jeden z produktów banku przeznaczonych dla klienta indywidualnego. Do najważniejszych jego zalet należą:

  • bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku,
  • bezpłatne wydanie i korzystanie z karty płatniczej dostępnej w trzech walutach: EUR, USD i GBP (o ile nie posiada się karty do Nest Konta w PLN),
  • bezpłatne przelewy SEPA,
  • przewalutowanie oszczędności po lepszym niż standardowy kursie.

Karta płatnicza V PAY, która może być wydana do konta wiąże się natomiast z korzyściami takimi jak:

  • brak prowizji za przewalutowanie transakcji i płatności internetowe w walucie karty,
  • możliwość bezpłatnego wypłacania pieniędzy w bankomatach za granicą w strefie euro.

Nest Konto Waluta można otworzyć w bardzo łatwy i szybki sposób: za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej albo poprzez złożenie wniosku za pośrednictwem strony internetowej Nest Banku (www.nestbank.pl). Ci, którzy wolą tradycyjne rozwiązania, mogą założyć je w jednym z oddziałów banku.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.