All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Dieta pudełkowa – zasady

1.49K 2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wiele trendów we współczesnej dietetyce niewiele ma wspólnego z racjonalnym czy zdrowym odżywianiem. Mimo to nie brakuje zwolenników nietypowych, często kosztownych, aczkolwiek pozwalających zaoszczędzić sporo czasu metod. Jedną z takowych pozostaje dieta pudełkowa, którą środowisko celebryckie doceniło ze względu na jej prostotę oraz jakże popularną obecnie formę „instant”. Na czym takowa dieta polega wyjaśniamy poniżej.

Do niedawna dieta pudełkowa stanowiła sposób odżywiania zarówno „na salonach”, jak i w rozmaitych korporacjach. Obecnie ma jednak coraz więcej indywidualnych zwolenników. Przede wszystkim zwraca się uwagę na prostotę, brak konieczności samodzielnego przygotowywania posiłków, robienia zakupów. Nie bez znaczenia jest również indywidualizacja – dania są bowiem komponowane we współpracy z dietetykiem i dopasowane do potrzeb konkretnego konsumenta. Przynajmniej w teorii. Ustalanie diety oraz konsultacje z dietetykiem mogą przebiegać wzorcowo, jednakże nie zawsze wszystkie założenia są realizowane w praktyce. Dobrze jest zatem wybrać usługi takiej firmy dietetyczno – cateringowej, która ma nieposzlakowaną opinię.

W ten sposób będziemy mieć pewność, iż proponowane potrawy w istocie spełniają wymogi diety bezglutenowej, wegańskiej, south beach czy też innego wybranego przez nas programu odchudzania.

Jakość posiłków jest niezwykle istotna, warto jednakże sprawdzić także, jakich opakowań używa konkretny usługodawca. Powinny one nie tylko posiadać niezbędne atesty, ale też zapewniać higienę oraz świeżość przygotowanych dań.

W ramach diety pudełkowej dobrze jest zdecydować się na taką firmę, która przygotowuje dania na bazie produktów sezonowych. O tym, że zbilansowane posiłki muszą zawierać owoce i warzywa nie trzeba przecież nikogo przekonywać. W wielu przypadkach możliwe jest również zamówienie napojów – np. jednodniowych soków warzywnych czy owocowych, pozbawionych konserwantów i nie zawierających cukru ani sztucznych słodzików.

dieta pudelkowa

Istotny jest wybór systemu dostawy – w zależności od planu dietetycznego można wybrać zamówienia o różnorodnym zakresie czasowym. Posiłki w pudełkach są na ogół dostarczane wcześnie rano (już od godziny 6.00), co znacznie ułatwia cały proces. Rzecz jasna, taki komfort musi kosztować, przy czym płacimy nie tylko za produkt, ale przede wszystkim za usługę – czyli przygotowanie dań oraz ich dostawę. W zależności od diety koszty mogą się wahać od 45 do nawet 80 złotych za dzień, niemniej jednak kwota ta obejmuje aż 5 posiłków. Najdroższe są specjalistyczne programy żywieniowe. Istnieje również możliwość zamówienia dowozu w różne miejsca (co rzecz jasna zwiększa cenę usługi). Nie da się ukryć, iż dieta pudełkowa nie należy do najbardziej korzystnych pod względem ekonomicznym rozwiązań. Grupę docelową stanowią jednak osoby dobrze sytuowane, których największym problemem pozostaje deficyt wolnego czasu. Stąd – można prognozować, że jej popularność będzie się utrzymywać jeszcze przez długi czas. Naturalnie tak jak w wypadku każdego programu odchudzającego istotne jest też uzupełnienie diety o ćwiczenia fizyczne – tutaj niestety nie można zdać się na opcję gotową i trzeba włożyć w budowanie zgrabnej sylwetki nieco więcej wysiłku.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 komentarze

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.