All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Dni wolne od pracy w 2017 roku

1.08K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Długie weekendy są od pewnego czasu domeną Polaków. W związku ze znaczną liczbą świąt, które ustawowo są dniami wolnymi od pracy, wiele osób decyduje się dobrać kilka dni urlopu i w ten sposób zapewnić sobie wypoczynek. Niestety, dni wolne od pracy w 2017 roku nie przedstawiają się tak imponująco, jak w latach ubiegłych. Poniżej dokładniejsza rozpiska.

Nadchodząca w kwietniu Wielkanoc nie stwarza wielu okazji do wolnych dni – świąteczne dni przypadają 17 i 18 kwietnia. Optymizmem za to napawa również majówka, przez wielu rodaków traktowana jako preludium do wakacji letnich. 1 maja czyli Święto Pracy jest w poniedziałek, a 3 – Święto Konstytucji 3 Maja – w środę. Dzięki dodatkowym 3 dniom urlopu można zatem wypocząć aż przez 9 dni (włączając weekend). Zielone Świątki przypadają niestety w niedzielę, ale za to Boże Ciało – jak co roku – w czwartek. 16 czerwca w piątek można zatem poprosić o wolny dzień i cieszyć się dłuższym okresem „bez pracy”. A warto, bo po okresie urlopowym przyjdzie nam czekać na kolejną okazję do złapania oddechu aż do listopada.

Wszystkich Świętych to środa, zatem dzięki dodatkowym 2 dniom można nieco odpocząć. 11 listopada – czyli Święto Niepodległości przypada niestety w sobotę. A co ze Świętami Bożego Narodzenia? Tutaj dobre wiadomości. Wigilię świętujemy w niedzielę, zaś Boże Narodzenie w poniedziałek i wtorek. Dodatkowo Nowy Rok również przypada w poniedziałek, a zatem jeśli tylko zaoszczędzimy 3 dni urlopu – możemy odpoczywać nawet 10 dni.

Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Według nich każdy pracownik zatrudniony w pełnym, bądź niepełnym wymiarze czasu ma prawo do urlopu bezpłatnego. Wyróżnia się jego dwa rodzaje:

art. 174 § 1 kodeksu pracy mówi o tym, że pracodawca może udzielić urlopu bezpłatnego na dowolny cel;

art. 1741 § 1 kodeksu pracy natomiast legitymizuje udzielenie takiego urlopu w celu wykonywania pracy u innego pracodawcy przez okres ustalony w zawartym w tej sprawie porozumieniu między pracodawcami.

Dni wolne od pracy w 2017 roku

Oczywiście wszystko zależy tutaj od przebiegu negocjacji między zatrudnionym a pracodawcą. To ten ostatni jest stroną decyzyjną i może odmówić udzielenia tego przywileju – w zależności od tego, jaka jest argumentacja podwładnego, a także tego, czy posiada on jeszcze wolne dni w ramach „tradycyjnego” urlopu wypoczynkowego. Te dni bowiem wykorzystywane są jako pierwsze.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.