All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Dziecko u okulisty – kiedy czas na pierwszą wizytę?

1.04K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pierwsze badanie przesiewowe wzroku dziecko przechodzi zaraz po urodzeniu – w szpitalu jako noworodek. Nawet jeśli badanie wyjdzie prawidłowo, nie zwalnia to rodzica z obowiązku dalszego kontrolowania stanu narządu wzroku. Kiedy więc nadchodzi moment na pierwszą wizytę u okulisty?

Wielu specjalistów jest zdania, że na pierwszą wizytę u okulisty warto zapisać się jak najwcześniej – najlepiej jeszcze przed ukończeniem 6 miesiąca życia. Należy bowiem pamiętać, że im szybciej wada zostanie rozpoznana, tym większe szanse na przeprowadzenie skutecznego leczenia. Dotyczy to przede wszystkim dzieci urodzonych przedwcześnie lub z ciąży zagrożonej.

Im wcześniej, tym lepiej.

Małe dziecko nie jest w stanie wskazać na nieprawidłowości w widzeniu, ponieważ tak naprawdę nie wie, co to znaczy. Nie ma świadomości, że zamglony obraz nie jest naturalnym widokiem, gdyż z innym nie miał styczności. Dlatego ważne jest, by do okulisty z dzieckiem wybrać się zawsze wtedy, gdy rodzice zauważą jakieś niepokojące objawy, np. pocieranie oczu, siadanie bardzo blisko telewizora, mrużenie oczu. Ogólne zalecenie jest jednak takie, by pierwsze badanie profilaktyczne przeprowadzić jak najwcześniej.

  • Badanie profilaktyczne w 3. miesiącu życia.

Zaleca się, by pierwsza wizyta u okulisty nastąpiła po ukończeniu 3 miesiąca życia. Właśnie wtedy powinno się wykonać badanie profilaktyczne pod kątem takich schorzeń oczu jak retinopatia czy nowotwory. Na tym etapie można także określić, czy nie zachodzi konieczność noszenia okularów korekcyjnych.

  • Kontrola wzroku u 2- i 3-latków.

Do okulisty należy wybrać się kolejny raz, gdy dziecko skończy 2-3 lata. W tym przypadku wykonuje się badanie kontrolne, które pozwala stwierdzić występowanie nadwzroczności (częsta u dzieci), krótkowzroczności czy wad wrodzonych polegających na nieprawidłowej krzywiźnie rogówki.

Tej wizyty nie można zaniedbać, ponieważ wczesne wykrycie istniejących np. wad wrodzonych pozwala zapobiec poważnym schorzeniom, chociażby zezowi czy trwałemu niedowidzeniu.

Jeśli okulary, to tylko od optyka.

Zdarza się, że dziecko musi nosić okulary korekcyjne. Warszawa może pochwalić się szerokim wachlarzem możliwości związanym z ich doborem oraz kupnem. Trzeba jednak mieć świadomość, że tylko dzięki indywidualnemu dopasowaniu do klienta, są w stanie spełnić swoje zadanie – czyli nie tylko poprawić jakość widzenia, ale nawet i cofnąć lub zatrzymać istniejącą wadę. Dlatego zaleca się, by właściwym doborem okularów zajmował się optyk. Warszawa to miasto, w którym wybór specjalistów jest ogromny. Specjalistów oferujących wysokiej jakości okulary, które spełniają oczekiwania każdego małego pacjenta.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.