All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Elektorolity dla dzieci – jak uzupełniać je przy biegunce

1.03K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Każdy rodzic wie doskonale, że dziecięce brzuszki są bardzo wrażliwe. Wciąż niewykształcony układ pokarmowy nie potrafi dobrze bronić się przed wirusami i bakteriami, co więcej, jest znacznie bardziej wyczulony na szkodliwe produkty.

Z tego właśnie powodu dzieci znacznie częściej niż dorośli cierpią na biegunki, które dodatkowo u maluchów mają znacznie bardziej ostry przebieg. Skutkiem jest zwiększone ryzyko odwodnienia. Sprawdźmy jak sobie z nim poradzić.

Odwodnienie jest groźne!

Odwodnienie to zbyt duża utrata wody z organizmu. Może doprowadzić do uszkodzenia wielu narządów a nawet utraty świadomości. Właśnie dlatego każdy rodzic powinien umieć rozpoznawać jej objawy – suche błony śluzowe, zapadnięte oczy, apatia i nadmierna senność.

Elektrolity – wsparcie jakiego potrzebuje twoje dziecko

W przypadku biegunki picie wody to za mało by nie dopuścić do odwodnienia. Dlatego też warto podawać dziecku elektrolity, czyli specjalnie przygotowane mieszanki soli mineralnych, glukozy oraz innych ważnych pierwiastków, które dziecko traci wraz w wodą.

Jak podawać elektrolity?

Wiemy już, że elektrolity mogą pomóc uniknąć groźnego odwodnienia organizmu naszego dziecka. Wielu rodziców zastanawia się jednak jak uzupełnić elektrolity w organizmie dziecka? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Jeśli wybieramy preparat w proszku musimy rozpuścić go w wodzie w proporcjach wskazanych przez producenta na opakowaniu. Jeśli posiadamy elektrolity w postaci doustnych płynów – sprawa jest jeszcze prostsza. Musimy po prostu dopilnować, by dziecko piło je regularnie, najlepiej w małych ilościach ale bardzo często. W przypadku małych dzieci mogą pomóc nam strzykawki do podawania leków.

nawyki picia wody

Podsumowując, elektrolity są niezwykle ważnym wsparciem dla organizmu w przebiegu biegunki, dlatego też powinny znaleźć się w domowej apteczce każdego rodzica. Jeśli zastanawiasz się na jakie elektrolity warto postawić odwiedź stronę www.orsalit.pl – znajdziesz na niej wiele przydatnych wskazówek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.