All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak funkcjonalnie zagospodarować dom z poddaszem dla całej rodziny?

1.22K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Domy z poddaszem mają swój unikalny klimat. Pozwalają na ciekawą aranżację, która jest w stanie zapewnić komfort całej rodzinie. Dowiedz się, jak zagospodarować taki dom, by był w pełni funkcjonalny.

Podział na strefy

Pierwsze, co warto zrobić przy aranżacji domu z poddaszem, to wydzielenie stref – dziennej i nocnej. Dzienna strefa jest częścią wspólną i powinna być usytuowana na dole budynku. Do niej, oprócz wszystkich domowników, będą mieli dostęp również goście. Na parterze należy zaaranżować takie pomieszczenia jak kuchnia, jadalnia, salon, ewentualnie pokój gościnny  oraz dodatkowa toaleta. Jeżeli tylko jest to możliwe, ta część domu powinna być maksymalnie otwarta, bez dużej ilości ścian działowych. Warto zastosować możliwie jak największą ilość przeszkleń, które tak samo pozwolą na optyczne rozjaśnienie i powiększenie wnętrz.

Otwarte przestrzenie sprzyjają integracji członków rodziny, ułatwiają ich komunikację oraz umożliwiają sprawniejsze przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

Strefa nocna jest częścią prywatną, przeznaczoną dla poszczególnych domowników. Powinna znajdować się na poddaszu. Warto zadbać, aby każdy z mieszkańców miał swoją osobną sypialnię. Mogą się tu znajdować również garderoby i łazienki. Umiejscowienie strefy nocnej w górnej części domu zwiększa swobodę i pozwala na uzyskanie większej prywatności, dzięki której członkowie rodziny mogą czuć się w pełni komfortowo i nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Projekt domu Doskonały 3 WAW1007

Projekt domu Doskonały 3 WAW1007

Jakie jeszcze możliwości daje dom z poddaszem?

Projekty domów z poddaszem to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które dysponują małą działką. Nawet przy stosunkowo niewielkiej powierzchni podstawy, pozwalają one na uzyskanie dużego metrażu, na którym zostaną zaspokojone wszystkie potrzeby mieszkaniowe, nawet bardzo dużej rodziny.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że do domu można się wprowadzić tuż po zakończeniu prac wykończeniowych na parterze. Poddasze może być wykańczane stopniowo, już po zamieszkaniu. Takie rozplanowanie prac jest często wykorzystywane przez osoby, które stawiają dom etapowo i chcą znacznie ograniczyć bieżące wydatki związane zarówno z budową, jak i najmem mieszkania na czas wykańczania wnętrz na poddaszu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.