All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak istotna jest regularna dezynfekcja klimatyzacji

929 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Podróżowanie autem bez klimatyzacji może być niezwykle uciążliwe. Klimat uległ przemianom, zanieczyszczenie powietrza także jest większe. Stąd – ustawienie wewnątrz kabiny optymalnej temperatury przy pomocy przeznaczonej do tego instalacji jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem niż np. otwieranie szyb. Oczywiście odpowiedzialne użytkowanie wymaga od posiadaczy samochodu jego regularnego serwisowania. Jedną z usług wykraczających poza standardowe procedury, ale niezwykle potrzebną jest dezynfekcja klimatyzacji. Dlaczego? Odpowiedzi poniżej.

Klimatyzacja samochodowa poprawia komfort jazdy zarówno latem (chłodząc) jak i zimą (usuwając nadmierne zawilgocenie szyb). Niestety często ulega ona zagrzybieniu – wówczas przyjemność z podróżowania spada drastycznie, gdyż wewnątrz roztacza się nieprzyjemny zapach wynikający z obecności właśnie grzybów, bakterii oraz mikroorganizmów w instalacji. Dezynfekcja klimatyzacji jest zatem konieczna również ze względów higienicznych – nie od dziś wiadomo przecież, że tego typu „żyjątka” mogą mieć alergenne działanie, prowadzić do nasilenia objawów astmy, kaszlu, zapalenia spojówek etc.

Elementem, który musi być konserwowany jest parownik odpowiedzialny za wymianę powietrza. Klimatyzacja musi być czyszczona regularnie, co najmniej raz w roku. Istnieje na to kilka sposobów, z których korzystają profesjonalne serwisy:

  • ozonowanie – gdzie przy pomocy tlenu likwidowane są grzyby, pleśń i bakterie, a także znajdujące się wewnątrz układu owady. Tlenek węgla i azotu, odpowiedzialne m.in. za brzydki zapach, zostają zneutralizowane. Ozon prócz klimatyzacji wnika także w tapicerkę – pomagając usunąć bakterie i roztocza. Dodatkowym atutem ozonatora jest jego nietoksyczność, działanie wykorzystuje bowiem czysty tlen;
  • zastosowanie płynu dezynfekującego – wstrzykuje się go do kanałów nawiewowych, do parownika – jest to metoda, którą stosuje się w starszych modelach;
  • ultradźwiękowa dezynfekcja – środek odgrzybiający rozprowadza się po całym wnętrzu pojazdu przy pomocy ultradźwięków. Podobnie jak w przypadku ozonowania czyszczona jest także tapicerka.

dezynfekcja klimatyzacji

Powyższe sposoby różnią się oczywiście pod względem kosztów. Nie należy jednak sugerować się tym, która z ofert jest najkorzystniejsza ekonomicznie. Mimo, że klimatyzacja nie jest elementem w aucie najważniejszym, to jednak od jej prawidłowej kondycji zależy nie tylko to, czy podróż będzie odbywać się warunkach optymalnych, ale też stan zdrowia pasażerów.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.