All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak działa ubezpieczenie OC

1.59K 1
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Posiadanie samochodu wiąże się z licznymi obowiązkami. Regularne przeglądy, opłaty rejestracyjne oraz ubezpieczenia to podstawowe z nich. Niektóre z form, tak jak OC pojazdu są obligatoryjne. OC to skrót od „odpowiedzialności cywilnej”. Poza tym, iż jest ono obowiązkowe, spełnia naprawdę ważne zadanie. Nie warto zapominać o regularnym aktualizowaniu opłat, bowiem ich zaniedbanie wiąże się z poważnymi karami finansowymi.

Można wyróżnić kilka typów ubezpieczeń OC. W omawianym przypadku ochrania ono opłacającego składki w sytuacji, gdy spowoduje on wypadek bądź kolizję drogową. Obowiązki wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela mogą obejmować zarówno uszkodzenie mienia, jak i szkody natury fizycznej u ludzi. OC nie zadziała jednak w przypadku uszkodzenia przez sprawcę własnego pojazdu. Warto wybrać OC w sposób przemyślany. Często porównanie ofert prowadzi do prostej konkluzji, że mogą się one od siebie różnić nawet o kilkaset złotych w cenie. Co istotne, kwota, jaką ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu przez nas podmiotowi nie może przekraczać 5 mln euro w przypadku szkody osobistej oraz 1 mln euro w przypadku szkody w mieniu.

ubezpieczenie OC

Jak wspomniano na początku, ubezpieczenie OC jest formą obowiązkową. W razie braku posiadania takiej polisy (bądź też jej nieaktualności) kierowcę z pewnością spotka więc kara przy najbliższej kontroli drogowej wykonywanej przez policję. Co istotne – OC należy posiadać nawet wtedy, gdy z dróg publicznych korzystamy sporadycznie. Każdy zarejestrowany pojazd po prostu musi je posiadać – wyjątkiem pozostają egzemplarze wolnobieżne oraz historyczne, dla których dostępne jest tzw. krótkoterminowe OC. Kary za brak OC w innych przypadkach występują w formie finansowej i są ustalane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Kwoty te nie są niskie, zależą m.in. od tego, jaki rodzaj samochodu prowadzimy oraz jak długo ubezpieczenie nie było opłacane. Gdy przerwa wynosi poniżej 3 dni, uiścić należy kwotę 740 zł kary. Za okres od 3 – 14 dni kara może wynieść aż 1800 złotych, natomiast zaniedbanie sprawy w czasie powyżej dwóch tygodni równa się opłacie 3700 złotych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

One Comment

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.