All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak na Twoje zdrowie działa miłorząb japoński?

3.77K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Niektóre z roślin posiadają status swoistej legendy. W przypadku miłorzębu japońskiego są jednak ku temu podstawy. Drzewo to istnieje na ziemi już od prawie 200 milionów lat i nic nie wskazuje na to, by gatunek miał nie przetrwać kolejnych stuleci. Co więcej – obecnie najstarsze egzemplarze liczą sobie około 3 milleniów – świadczy to o ich niespotykanej wręcz odporności oraz zdolnościach adaptacyjnych. Jaki ma to wpływ na właściwości lecznicze?

Siła miłorzębu tkwi w jego niezwykle bogatym składzie. Substancje aktywne które zawiera obejmują aż 60 pozycji, a wśród nich znajdziemy zarówno flawonoidy, steroidy, jak i terpeny czy hydrokwasy, elementy silnie antyoksydujące oraz niwelujące szkodliwe działanie toksyn. Stąd – miłorząb japoński jest stosowany w wielu preparatach do użytku zewnętrznego i wewnętrznego na rozmaite dolegliwości.

Miłorząb, znany pod nazwą ginko biloba jest pomocny w eliminowaniu szkodliwych objawów klimakterium. Działanie obejmuje łagodzenie napięcia, korzystny wpływ na pamięć oraz zmienność nastrojów. Zastosowanie ginko nie ogranicza się do kobiet przechodzących menopauzę – regularnie bywa ono stosowane jako środek poprawiający pamięć, a także prewencyjnie w przypadku wysokiego poziomu HDL we krwi i nadciśnienia. Wtedymilorzab japonski zapobiega wystąpieniom udarów mózgu. Dodatkowo miłorząb w formie odwaru bądź okładów ma właściwości antygrzybicze, przeciwwirusowe i antybakteryjne.

Co ciekawe, drzewo to już od dawna jest uznawane za skuteczny środek w walce z zaburzeniami erekcji. W istocie, wyciąg z miłorzębu korzystnie oddziałuje na krążenie oraz tkankę mięśniową, jednak tutaj efekty zależą od typu oraz przyczyn impotencji – najlepiej sprawdzają się jako środek zapobiegawczy przy stosowaniu leków antydepresyjnych bądź w sytuacjach silnego stresu.

Miłorząb japoński znajduje zastosowanie także w kosmetyce, głównie jako składnik preparatów zwalczających cellulit, obrzęki oraz poprawiających stan naczyń krwionośnych w przypadku cery naczyniowej czy uciążliwych pajączków. Flawanoidy wspomagają prawidłowe mikrokrążenie, wzmacniają również ściany naczynek, a przy tym – uniemożliwiają nadmierną utratę kwasu hialuronowego czy też rozkładu kolagenowych włókien. Nietrudno wywnioskować, że w związku z tym miłorząb japoński może stanowić także element profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.