All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak przygotować się do porodu

798 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Przygotowanie do porodu stanowi niezwykle istotną część ciąży. Warto odpowiednio wcześnie zaplanować całą strategię – w ten sposób unikniemy nadmiernego stresu oraz problemów organizacyjnych. Oczywiście – emocje oraz zdenerwowanie towarzyszące zakończeniu ciąży i tak będą ogromne, niemniej jednak właściwe rozplanowanie poszczególnych czynności przynajmniej częściowo zmniejszy ilość problemów. Pomysłów na to, jak przygotować się do porodu jest wiele – my prezentujemy te najbardziej powszechne.

Który szpital wybrać?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności warto wybrać odpowiednią placówkę. Decyzja o miejscu porodu jest kluczowa. Większość dzieci jest rodzona w szpitalach – tutaj jednak konieczne jest zapoznanie się ze standardem, ilością personelu, możliwością wprowadzenia na oddział własnej położnej, szczegółami opieki podczas porodu oraz po nim. Najczęściej wystarczy zapoznać się z opiniami innym mam. O ile mamy taką możliwość (ciąża nie jest zagrożona, a płód rozwija się we właściwym tempie) można zdecydować się też na poród domowy. Należy jednak pamiętać, iż rozwiązanie to może być dużo droższe, z uwagi na zatrudnienie profesjonalnej położnej. Problemem może być także logistyka całego przedsięwzięcia.

Szkoła rodzenia

Kolejnym krokiem jest zapisanie się na zajęcia w szkole rodzenia. Na ogół można wybierać spośród kilku instytucji – warto skorzystać z konsultacji, bowiem szkoły mogą się różnić zarówno programem, jak i metodami wykorzystywanymi przez prowadzących. Najprostszym sposobem na zdobycie informacji (wraz z ocenami) pozostają fora internetowe, ale także nasze znajome, które z usług podobnych placówek korzystały. Zajęcia prowadzone przez szkołę nie stanowią rzecz jasna sposobu na „naukę” jedynego właściwego sposobu. Nie są zbiorem ortodoksyjnych zasad – jednakże przekazują pewną formę wiedzy, którą można w praktyce wykorzystać. Uczą również świadomości własnego ciała. Większy komfort zapewniają mniejsze, prywatne szkoły. Koszt udziału w zajęciach jest wyższy, jednak warto takowy wydatek rozważyć z uwagi na jakość usług.

Plan porodu

W momencie, gdy wybór placówki szpitalnej oraz szkoły rodzenia jest już za nami, warto sformułować plan porodu. Znajdują się w nim kompletne oczekiwania wobec przebiegu całego zdarzenia, a także godzin poprzedzających, jak i następujących po nim. To forma instruktażu dla personelu medycznego mówiąca o tym, jakie są nasze oczekiwania względem opieki, jak zapatrujemy się na kwestię znieczulenia oraz jak powinna wyglądać opieka okołoporodowa. Plan taki powinien zawierać także informacje dotyczące noworodka: na temat zgody ws. szczepień, karmienia etc. Nie należy przy tym zapominać o umieszczeniu informacji na temat naszego stanu zdrowia (ze wszystkimi alergiami włącznie). Na podstawie planu można (w razie braku spełnienia wymagań) napisać skargę do dyrekcji placówki bądź do Rzecznika Praw Pacjenta.

jak przygotowac sie do porodu

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą osoby towarzyszącej. Nie musi być to partner czy ojciec dziecka. Warto jednak uwzględnić niezbędne informacje w formularzu. Współcześnie istnieje możliwość zatrudnienia profesjonalnego towarzystwa, tzw. doule. Można się z nią uprzednio spotkać oraz określić swoje priorytety dotyczące porodu.

W ramach przygotowań do porodu bardzo istotne jest także zadbanie o optymalną dietę oraz aktywność fizyczną. Obejmuje ona nie tylko klasyczne ćwiczenia, lecz także ćwiczenia wpływające na sprawność mięśni Kegla oraz ich okolic. Prócz tego warto przetestować na sobie profesjonalne sposoby na masaż mięśni krocza, zwłaszcza, jeżeli naszym priorytetem jest naturalny poród. Pakowanie toreb (dla siebie oraz osoby towarzyszącej) nie może odbywać się w pośpiechu i z reguły tak nie jest. Jednak warto zauważyć, iż data porodu jest jedynie terminem orientacyjnym i kilkudniowe opóźnienie absolutnie nie powinno być powodem do niepokoju.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.