All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak zadbać o wiarygodność kredytową

1.07K 2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nie sposób ukryć, iż większość obywateli krajów rozwijających się oraz wysokorozwiniętych zalicza się do tzw. społeczeństwa konsumpcyjnego. Badania przeprowadzane w Polsce niezmiennie donoszą, iż znajdujemy się w europejskiej czołówce osób pożyczających kwoty na bieżące wydatki. W tej sytuacji dobrze dowiedzieć się, jak zadbać o wiarygodność kredytową w taki sposób, by żaden bank jej nie podważył. Jakie kroki w tym celu podjąć wyjawiamy poniżej.

Chyba każdy kredytobiorca słyszał o BIK – czyli Biurze Informacji Kredytowej. To tam dokonuje się oceny naszej kredytowej wiarygodności, która może zadecydować o tym, czy otrzymamy kolejną pożyczkę, a także jak będą się przedstawiały jej warunki. Bardzo istotna jest także historia kredytowa – szczególnie, jeżeli w niedługim czasie planujemy skorzystanie z kredytu hipotecznego bądź innych pożyczek w wysokich kwotach. O ocenę w BIK mamy szansę w pewien sposób zadbać. Nawet generując codzienne, pozornie niskie wydatki warto pamiętać, iż mogą one stanowić część naszego scoringu – im będzie on niższy, tym trudniej uzyskamy jakąkolwiek pożyczkę.  Warto pamiętać, iż historia kredytowa w przypadku klientów indywidualnych jest liczona do 5 lat wstecz.

Przede wszystkim należy posiadać jakiś kredyt – tylko wtedy jesteśmy dla BIK wiarygodnym partnerem. Historia kredytowa nie musi przedstawiać się idealnie, jednak bezwzględnie powinna istnieć. Nawet pozornie złe notowania można odwrócić na naszą korzyść, a przynajmniej jesteśmy wtedy częścią systemu. Tymczasem nie posiadając żadnego kredytu – nie istniejemy dla banków. Jak temu zaradzić? Można rozpocząć od małych kroków – np. wniosku o możliwość posiadania debetu na koncie (widocznego w BIK jako kredytowe zobowiązanie). W przypadku braku debetu nie jest to związane z ponoszeniem żadnych kosztów. Optymalne rozwiązanie dla budowania historii kredytowej to jednak regularne wchodzenie w takowy wydatek oraz jego terminowe spłacanie.Jak zadbac o wiarygodnosc kredytowa

Dobrym pomysłem jest również wzięcie krótkoterminowej pożyczki oraz jej regularne spłacanie, a jeszcze inną możliwość stanowi zakup dowolnego sprzętu na raty. W takim wypadku również można wykazać się rzetelnością. Posiadając kartę kredytową warto pamiętać, by nigdy nie przekraczać jej limitów. Warto też systematycznie weryfikować, jaka jest nasza wiarygodność kredytowa definiowana na podstawie określanych przez BIK wartości punktowych.

Co istotne, jako osoba mająca określoną historię kredytową, mamy prawo do wystąpienia o raporty do BIK – zarówno w formacie rocznym, jak i jednostkowym. W ten sposób uzyskujemy możliwość kontrolowania naszego stanu zobowiązań oraz scoringu. Poza tym mamy wpływ również na inne parametry. Możliwość uzyskania kredytu zależy rzecz jasna od tego, jak wysokie są nasze zarobki oraz jaki rodzaj umowy zatrudnienia posiadamy. Jak wiadomo, największą wiarygodność kredytową posiadają ci, którzy dysponują umową o pracę, a także są zatrudnieni od minimum 6 – 12 miesięcy. Co ciekawe znaczenie ma także to, jaki podmiot jest naszym pracodawcom. Stabilność przedsiębiorstw także podlega ocenie. Naturalnie brana jest pod uwagę również regularność oraz wysokość wypłat, w tym premii uznaniowych oraz prowizji. Wśród czynników, które mają znaczenie dla zdolności kredytowej, a na które nasz wpływ jest znikomy znajdują się np. wysokość stóp procentowych, marże kredytowe, wysokość oprocentowania i inne elementy ustalane przez banki bądź odgórne instytucje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 komentarze

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.