All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka

1.32K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Młode mamy mają wiele pytań na temat karmienia piersią. Choć jest to czynność naturalna i instynktowna, potrafi czasem przysporzyć wiele trudności, a nawet bólu. Nie warto się jednak poddawać i przestawiać od razu na butelkę. Korzyści z karmienia piersią są dla malucha ogromne!

To jest ważne!

  • Dzieci karmione mlekiem matczynym są zdrowsze i lepiej się rozwijają. Naturalny pokarm sprawia, że rzadziej obserwuje się u nich alergie, biegunki, stany zapalne, próchnicę i wady zgryzu.

  • Pokarm z piersi zawiera aż kilkaset unikalnych substancji i żywych komórek, które budują system odpornościowy dziecka. To wspaniały dar dla niemowlęcia.

  • Gdy karmisz, masz bliski, fizyczny kontakt z maluszkiem, co jest niezmiernie ważne dla jego rozwoju. Ponadto, obecne w Twoim mleku kwasy tłuszczowe wpływają pozytywnie na rozwój mózgu dziecka.

  • Naturalne karmienie to także korzyści dla matki: zapobiega ono otyłości, zmniejsza ryzyko raka piersi, jajnika i szyjki macicy, przeciwdziała osteoporozie, sprzyja dobremu samopoczuciu psychicznemu.

Jak karmić?

Najważniejsze jest dobre ułożenie: należy pamiętać, że to dziecko jest przystawiane do piersi, a nie pierś do dziecka. Można wybrać pozycję stojącą, leżącą lub siedzącą – istotna jest wygoda, zarówno dla matki, jak i dla malucha. Odczuwany przez karmiącą dyskomfort, bóle w karku lub plecach, może się udzielać dziecku, które będzie niespokojne. Trzeba wybrać dobre miejsce (wygodną kanapę, fotel, czy krzesło). Warto zawsze mieć pod ręką poduszkę i koc oraz butelkę wody. Więcej o karmieniu znaleźć można na stronie ffbaby.pl.

Dziecko, które jest prawidłowo karmione (może głęboko chwytać pierś i co jakiś czas słychać, jak połyka mleko) przybiera dobrze na wadze, jest spokojne i regularnie się wypróżnia.

Jak długo karmić?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez okres pierwszych pełnych 6 miesięcy życia niemowlęcia. Następnie należy zacząć rozszerzać dietę o kolejne produkty. W krajach rozwijających się zalecane jest karmienie piersią przez 3 lata albo dłużej – zwłaszcza, jeśli dziecko jest obciążone alergią.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.