All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Kolonoskopia – badanie ratujące życie!

678 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rak jelita grubego należy do grupy nowotworów o największym stopniu śmiertelności. Występuje on najczęściej u osób w wieku od 40 do 60 lat, choć nierzadko chorują także osoby znacznie młodsze. Wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Jednym z badań, które jest w stanie nakreślić wszystkie zmiany przednowotworowe jest właśnie kolonoskopia.

Kiedy wykonać badanie kolonoskopowe?

Nowotwór jelita grubego w początkowych stadiach rozwoju nie daje charakterystycznych objawów, dopiero później pacjenci zaczynają uskarżać się na takie dolegliwości jak: ostre bóle brzucha, nieregularne wypróżnianie się, zaparcia, pogorszenie samopoczucia, obecność krwi w stolcu, krwawienie z odbytu, guzki w jamie brzusznej, bezpodstawna i nagła utrata wagi, bolesne parcia itp. Głównej przyczyny choroby należy dopatrywać się w czynnikach środowiskowych, zgodnie z opiniami lekarzy specjalistów sprzymierzeńcem raka jelita grubego są nasze złe nawyki żywieniowe, które odpowiadają np. za otyłość.
W przypadku raka jelita grubego niezwykle istotna jest profilaktyka, dlatego też w sytuacji zauważenia niepokojących objawów, należy bezzwłocznie udać się do lekarza na tzw. badanie przesiewowe. Kolonoskopia jest badaniem wykonywanym w miejscowym znieczuleniu, dzięki temu pacjent w jego trakcie nie odczuwa żadnego bólu a jedynie niewielki dyskomfort.

Nie czekaj w kolejce – zacznij działać!

Badania przesiewowe to badania określane mianem „ratujących życie”, dzięki nim możliwe jest wczesne wykrycie nawet niewielkich zmian nowotworowych co zdecydowanie przyspiesza proces leczenia. W przypadku nowotworów jelita grubego dużą rolę odgrywa czas. Kolonoskopia jest badaniem refundowanym, z którego skorzystać mogą jedynie osoby po ukończeniu 50 roku życia. Co zatem z młodszymi pacjentami? Choroba nie czeka, ona cały czas postępuje – należy pamiętać o tym podejmując decyzję o zapisaniu się na badania, które odbędą się dopiero za kilkanaście miesięcy lub co gorsza kilka lat. Dbając o swoją przyszłość i zdrowie warto rozważyć nabycie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. SIGNAL IDUNA to firma oferująca swoim klientom atrakcyjne pakiety medyczne. Osoba korzystająca z takiego pakietu ma pełen dostęp do najlepszych specjalistów, co więcej badania ratujące życie są w zasięgu ich rąk – czas oczekiwania na kolonoskopię nie jest dłuższy niż dwa tygodnie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.