All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Konto osobiste – co warto wiedzieć szukając dobrego rachunku?

1.06K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rachunek osobisty w banku to podstawowy produkt finansowy, bez którego trudno się dzisiaj obejść. Konto w banku służy nam do płacenia rachunków, otrzymywania wynagrodzenia za pracę czy też rozliczania się ze znajomymi. Rachunek bankowy to także pewne koszty. Przyjrzyjmy się, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę wybierając konto w banku.

Co umożliwia nam konto osobiste w banku?

Rachunek osobisty w banku posiada wiele funkcjonalności. Przede wszystkim służy nam jako wirtualny portfel do przechowywania oszczędności. Na konto osobiste w banku otrzymujemy wynagrodzenie za pracę. Za pomocą konta możemy płacić rachunki oraz wykonywać inne cykliczne przelewy. Do tego posłuży nam zlecenie stałe i polecenie zapłaty. Rachunek w banku służy jednak przede wszystkim do dokonywania przelewów pomiędzy kontami. Dzisiaj krajowy przelew internetowy, praktycznie w większości ofert kont jest darmowy.

Do konta w banku oferowana jest karta debetowa. Posłuży nam do płatności bezgotówkowych w sklepach czy innych miejscach gdzie będziemy musieli ponieść opłaty. Karta umożliwia także wypłaty z bankomatów i wpłaty na konto we wpłatomatach. Do rachunków osobistych banki oferują również inny typ kart – czyli karty kredytowe. Jeśli będziemy wykazywać stałe wpływy co miesiąc i będziemy posiadali odpowiednią zdolność kredytową, będziemy mogli skorzystać z oferty kart kredytowych. Karta kredytowa do dodatkowe środki, które będziemy mogli wykorzystać w ciągu miesiąca. Spłata kredytówki następuje automatycznie. Jeśli spłata nastąpi przed upłynięciem okresu rozliczeniowego, unikniemy naliczenia odsetek od pożyczonych środków (tzw. grace period – trwa zwykle ok. 50 dni).

Koszty związane z kontem

Banki prowadząc rachunki osobiste bardzo często pobierają od swoich klientów dodatkowe opłaty. Tylko najlepsze konta osobiste są w pełni darmowe. Obecnie, większość banków nie posiada opłat za otworzenie lub prowadzenie rachunku. Prowizje są pobierane za przelewy i wypłaty z obcych bankomatów. Przeważnie banki oferują pewną liczbę darmowych przelewów i wypłat z bankomatów w ciągu miesiąca. Ponadprogramowa ilość wiążę się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Banki pobierają także opłaty za np. kody SMS potrzebne do weryfikacji przelewu lub naliczają prowizje za korzystanie z karty debetowej. W przypadku opłaty za kartę, można jej uniknąć, jeśli dany klient aktywnie korzysta z płatności bezgotówkowych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.