All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Kudzu – magiczna roślina, która efektywnie oczyści Twój organizm!

1.37K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Często elementy flory, które bywają uznawane za chwasty mają wspaniałe zastosowanie terapeutyczne – choć w zmienionej formie. Nie inaczej jest w przypadku ołownika łatkowatego, czyli inaczej kudzu. Brzmi egzotycznie? Cóż, bardzo słusznie. Jest to roślina pochodząca z rejonów Azji południowo – wschodniej, choć to nie jedyne miejsce, gdzie można ją spotkać. Zasługuje jednak na uwagę co najmniej z kilku przyczyn, które pokrótce prezentujemy.

Kudzu występuje naturalnie także w Oceanii oraz na wyspach Japonii. Swego czasu sprowadzono orłownika do krajów afrykańskich oraz obu Ameryk, a nawet w rejony kaukaskie. Teoretycznie posunięcie to było uzasadnione, nie spodziewano się jednak, iż kudzu stanie się niezwykle trudnym do usunięcia chwastem destrukcyjnie oddziałującym na inne gatunki roślin. Zwłaszcza, że pnącza tej rośliny mogą osiągać imponującą wysokość aż 30 metrów. Zielarskim surowcem pozostają najczęściej korzenie (oczywiście po uprzednim wysuszeniu). Kudzu bywa nazywane zielem leczącym alkoholizm. Czy słusznie? Odpowiedzi należy szukać w szczegółowej analizie składu specyfików powstałych z jego korzenia.

Charakteryzuje się on wysoką zawartością izoflawonoidów. Mają one silne działanie detoksykacyjne. Odtrucie organizmu to kluczowy (a zarazem jeden z pierwszych) krok w leczeniu uzależnień, toteż można zaryzykować stwierdzenie, że kudzu w istocie może wspomagać walkę z nałogiem, szczególnie w początkowym etapie. Konieczne jest oczywiście regularne przyjmowanie kapsułek bądź picie naparu. Z przyczyn oczywistych, lepszym wyborem będzie skorzystanie z mniej przetworzonej postaci leku (większa ilość aktywnych substancji, mniej konserwantów i „wypełniaczy”).

Warto nadmienić, iż korzeń kudzu był znany w chińskiej medycynie już od starożytności – jego główne zastosowania obejmowały m.in. redukowanie nadciśnienia, leczenie niewydolności naczyniowo – krążeniowej, zwalczanie stanów migrenowych, wspomaganie terapii w alergii, a także bardziej powszechnych schorzeń, takich jak przeziębienia, wysoka gorączka, problemy trawienne. Kudzu wspomaga metabolizm i odkwasza organizm (posiada bowiem zasadowy odczyn).Co ciekawe, kudzu wykorzystywano również do produkcji tkanin (a konkretniej włókien tekstylnych), a także przygotowywania potraw. Korzeń cechuje wysoka zawartość zagęszczającej sosy czy zupy skrobi.

kudzu

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatów z kudzu bądź też jego sproszkowanego korzenia? Jak zawsze, nawet w przypadku naturalnych składników leczniczych, tak. Należą do nich m.in. okres ciąży oraz laktacji, rak piersi oraz innego typu rozpoznane nowotwory. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto najpierw zasięgnąć porady lekarza rodzinnego bądź prowadzącego terapię.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.