All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Laserowa korekta wady wzroku – co musisz o niej wiedzieć?

640 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Teraz ciężko sobie wyobrazić chirurgię oka bez lasera. Jest higieniczny oraz dokładny. W ułamku sekundy usuwa komórki, na jakie został nacelowany – redukowana tkanka po prostu wyparowuje. Żadnej krwi, żadnych zniszczeń tkanek pobliskich. Można nim poprawiać wady wzroku, leczyć zaćmę, jaskrę oraz dolegliwości siatkówki. Natomiast do wykonania zabiegu zwykle starcza znieczulenie oka kroplami.

Laserowa korekcja wady wzroku – główne dane

Zabieg tenże wykorzystywany jest już od kilkunastu lat. Jego zamiarem jest trwała korekcja wzroku, co znaczy, iż nie będziemy musieli już korzystać z okularów lub soczewek kontaktowych. Przy zabiegu stosowany jest laser ekscimerowy bądź femtosekundowy. Laser stosuje działanie fotoablacji, jakie polega na eliminowaniu powierzchni rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona. W okresie zabiegu rogówka jest zatem dokładnie kształtowana (spłaszczana bądź uwypuklana) tak, aby promienie świetlne, jakie trafiają do oka, mogły skupiać się na siatkówce oraz tworzyć ostre obrazy. Konsekwencja laserowej korekcji wzroku jest zmiana mocy optycznej oka.

Podstawa korekcji

Laserowa korekta wady wzroku wsparta jest na prostych regułach optyki. W odpowiedniej gałce ocznej rogówka załamuje promienie optyczne w tenże sposób, iż skupiają się one na siatkówce. W oku z zakłóceniami, np. przy daleko- bądź krótkowzroczności załamywane promienie świetlne spadają za bądź przed siatkówką, w efekcie czego występuje nieostry obraz.

Laserowa korekcja wad wzroku polega na zmianie kształtu rogówki tak, aby załamywane poprzez nią promienie spadały na siatkówkę. Komputerowo sprawdzany laser zmienia frontalną krzywiznę rogówki. Kształtowanie rogówki przy wykorzystaniu lasera przyczyniło się do podniesienia staranności oraz zaufania korekcji wad wzroku.

W jaki sposób poprawia się wzrok laserem?

Za pomocą wiązki lasera kształtuje się rogówkę oka, więc uwypukla ją bądź płaszczy, we współzależności od wady wzroku. Rogówka skonstruowana jest z pięciu powierzchni komórek o rozmaitej grubości. Podczas zabiegu laserowej korekcji wzroku usuwana jest jej wierzchnia powłoka (nabłonek), natomiast kształtowaniu ulegają powłoki głębsze. W efekcie owego zabiegu zmienia się moc optyczną oka. Jest to technika niezwykle innowacyjna oraz bardzo dokładna.

Kto może przejść laserową korekcję wzroku?

Laserowa korekta wady wzroku to zabieg, jaki pozwoli na skorygowanie krótkowzroczności i dalekowzroczności. Może zostać wykonany również u osób, jakie mają astygmatyzm – wadę, jaka wywołuje zniekształcenie obrazu. Zabiegi laserowe mogą być zrobione też u osób, w wypadku jakich typowa operacja jest niemożliwa – zabieg laserowy może zostać wykonany na przykład w wypadku, kiedy pacjent ma delikatne rogówki. Obszar korekcji laserowej sięga teraz od -10 dioptrii do +6 dioptrii.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.