All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Leasing konsumencki – kto może go dostać, na czym polega? Przeczytaj nasz poradnik

1.21K 1
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Szukasz sposobu na sfinansowanie wymarzonego samochodu? Nie chcesz lub nie możesz wziąć kredytu w banku? Postaw na leasing Dzięki leasingowi konsumenckiemu także osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mają szansę na atrakcyjne warunki finansowania. Podpowiadamy, na czym polega leasing konsumencki, kto może go dostać oraz jakie korzyści oferuje.

Leasing konsumencki jest usługą dla klientów indywidualnych, którzy nie posiadają działalności gospodarczej. Podpisując umowę leasingową będziesz mógł korzystać z wymarzonego samochodu, motocykla, żaglówki, a nawet… łodzi motorowej w zamian za regularną spłatę rat.

Leasing konsumencki – dla kogo?

O leasing konsumencki mogą starać się osoby, zatrudnione na podstawie umowy o pracę (również na czas określony), umowy o dzieło, umowy zlecenie, umowy agencyjnej, kontraktu menadżerskiego, prowadzące gospodarstwa rolne, czerpiące zyski z wynajmu nieruchomości, emeryci i renciści.

Nowe lub używane auto

Dzięki leasingowi będziesz mógł sfinansować nowy lub używany pojazd. Umowy leasingowe zawierane są z reguły na minimum 2, a maksymalnie 5 lat. Korzystając z takiego sposobu finansowania będziesz mógł więc co kilka lat wymieniać auto na nowszy model, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

Cena niższa od rynkowej

Leasingodawcy, którzy każdego dnia przeprowadzają dziesiątki, a nawet setki transakcji, mogą liczyć na zdecydowanie korzystniejsze warunki u dealerów. Właśnie dlatego ceny samochodów użytkowanych w ramach leasingu konsumenckiego są znacznie niższe, niż ceny takich samych modeli na wolnym rynku. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, raty naliczane od niższej wartości auta również będą bardziej atrakcyjne. Po drugie, niższa cena będzie miała ogromne znaczenie także wtedy, kiedy po zakończeniu umowy zdecydujesz się wykupić pojazd.

Większa dostępność, mniej formalności

Ogromną zaletą leasingu konsumenckiego jest jego duża dostępność. Firmy leasingowe zdecydowanie przychylniej niż banki patrzą na swoich potencjalnych klientów. Ograniczają formalności do minimum i zdecydowanie szybciej podejmują decyzje.

Zdarza się, że do podpisania umowy leasingowej wystarczą jedynie 2 dokumenty tożsamości oraz oświadczenie o wysokości dochodów.

Odmowna decyzja kredytowa? Sięgnij po leasing

Jeśli bank odmówił Ci kredytu, istnieje spora szansa, że będziesz mógł sfinansować wymarzone auto dzięki leasingowi. Badanie zdolności kredytowej, praktykowane przez firmy leasingowe, jest bowiem uproszczone do minimum.

Formalności na barkach leasingodawcy

Podpisując umowę leasingową nie będziesz musiał martwić się o ubezpieczenie czy rejestrację pojazdu. Takiego rodzaju formalności spoczywają na barkach leasingodawcy. Duże firmy leasingowe o stabilnej pozycji na rynku często są w stanie zaproponować swoim klientom atrakcyjne warunki ubezpieczenia pojazdu. Biorąc pod uwagę fakt, że leasingowane auto musi posiadać nie tylko polisę OC, ale również AC i NNW, niższa cena ubezpieczenia będzie tu bardzo pożądana.

Nie tylko oprocentowanie

Analizując oferty poszczególnych leasingodawców zwróć uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, jakie proponują. Choć w wielu przypadkach oprocentowanie będzie dużo korzystniejsze niż oprocentowanie kredytu samochodowego, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Jakich? Np. opłaty wstępnej czy prowizji. Warto zwracać uwagę na dodatkowe koszty wynikające z eksploatacji auta. Mowa tu np. o pełnym ubezpieczeniu, które może kosztować nawet kilka tysięcy złotych rocznie, czy wyższych opłatach za serwisowanie pojazdu jedynie w autoryzowanych punktach.

Patrząc na to jednak z drugiej  strony – kompleksowe ubezpieczenie to pewność i bezpieczeństwo w każdej sytuacji, a dokonywanie napraw w sprawdzonych, autoryzowanych serwisach, jest gwarancją fachowo wykonanej usługi i owocnego użytkowania pojazdu.

Po wygaśnięciu umowy

Po zakończeniu trwania umowy będziesz mógł odkupić użytkowane auto, czyniąc je swoją własnością. To, ile będziesz musiał za nie zapłacić, regulują zapisy umowy leasingowej. W większości przypadków nie będzie to jednak więcej niż 10%, a bardzo często jedynie 1% wartości początkowej samochodu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

One Comment

  • Antek napisał(a):

    ja mieszkam z dziewczyną już od jakiegoś czasu. niestety oboje pracujemy dodatkowo i mamy jednego laptopa, a to nas nie urzadza. skusilem sie na opcje leasingu – zlozylem wniosek na konkretny model na stronie leasinglaptopa.pl, doapsowalem raty i podpisalem umowe. naprawde proste rozwiazanie, ktore nie obciazylo jedorazowo mojego budzetu (zbieram na mieszkanie wiec kazdy duzy wydatek to dla mnie masakra).

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.