All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Co jest lepsze dla osób planujących zakup auta: kredyt samochodowy czy gotówkowy? Krótki poradnik

939 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wzrasta zainteresowanie zakupem nowych samochodów. Rzadko kiedy pojazdy od dealerów nabywane są w całości za gotówkę, znacznie częściej finansowane są kredytem. Które rozwiązanie jest korzystniejsze: kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Kredyt samochodowy i kredyt gotówkowy to tylko pozornie identyczne sposoby finansowania zakupu pojazdu. Różnice między nimi są dość istotne i wpływają na opłacalność poszczególnych rozwiązań. Nie istnieje jednak uniwersalna odpowiedź na pytanie o wybór pomiędzy kredytem samochodowym a gotówkowym, ponieważ ostateczna decyzja zależy od potrzeb, oczekiwań i indywidualnych preferencji.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel, ale…

Pieniądze pochodzące z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel. W praktyce wygląda to tak, że otrzymujesz z banku środki, a następnie w salonie samochodowym kupujesz dowolny model pojazdu – za gotówkę. Następnie spłacasz rozłożone na raty zobowiązanie wobec banku.

Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego waha się w granicach od kilku do nawet 10 lat. Oprocentowanie jest dość wysokie – w zależności od konkretnej oferty banku, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) może wynieść nawet 20%.

Kupując samochód za pieniądze z kredytu gotówkowego jesteś wyłącznym właścicielem pojazdu.

Kredyt samochodowy – najważniejsze cechy

Kredyt samochodowy udzielany jest w celu sfinansowania zakupu konkretnego auta w konkretnym salonie samochodowym. Pod tym względem zbliżony jest do kredytu mieszkaniowego. Spłata zobowiązania rozkładana jest w czasie: w formie comiesięcznych rat, w formie rat 4×25%, w formie 50/50.

Decydując się na finansowanie pojazdu kredytem typowo samochodowym, nie możesz np. sprzedać auta bez zgody banku.

Zaletą kredytu samochodowego jest możliwość złożenia wniosku bezpośrednio u dealera współpracującego z konkretnym bankiem. W ten sposób formalności upraszczane są do minimum. Ponadto atutem jest niższe oprocentowanie w porównaniu z kredytem gotówkowym – w zależności od oferty banku może wynosić np. 5,99%.

Kredyt gotówkowy czy samochodowy?

Jeśli zastanawiasz się nad sfinansowaniem pojazdu kredytem, znacznie lepszym rozwiązaniem jest kredyt typowo samochodowy. Głównie chodzi o możliwość dopełnienia formalności u dealera oraz o atrakcyjniejsze oprocentowanie. Niższe koszty dodatkowe przekładają się na niższe raty. Okazuje się jednak, że ich wysokość można jeszcze obniżyć. Banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponują coraz bardziej elastyczne oferty, na przykład obniżenie wysokości raty nawet o 40%. Z taką innowacyjną propozycją wychodzi Toyota Bank – Kredyt SMARTPLAN charakteryzuje się niskimi comiesięcznymi kosztami finansowania z możliwością wymiany auta na nowe co 3-4 lata. W zależności od wybranego modelu samochodu, koszt comiesięcznej raty może wynieść niewiele ponad 500 zł.

Kredyt gotówkowy sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy nie jesteś zdecydowany na konkretny model pojazdu lub zamierzasz kupić pojazd w innym miejscu niż salon samochodowy. W pozostałych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.