All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak odświeżyć włosy bez mycia?

1.36K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zachowanie świeżości włosów to zadanie, które wymaga ich częstego mycia. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Tymczasem, w zależności od ilości produkowanego łoju, włosy mogą wymagać kolejnego odświeżenia już po upływie kilku godzin. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest skorzystanie z metod pozwalających przywrócić im pożądaną świeżość bez użycia wody. O jakich metodach mowa? Czy odświeżanie włosów bez mycia jest możliwe?

Częste odświeżanie włosów – kiedy staje się koniecznością?

Świeżo umyte włosy wyglądają bardzo estetycznie, a fryzura z nich wykonana nabiera objętości i efektownie wygląda. Świeżość włosów jest także wyrazem dbania o siebie i przestrzegania zasad higieny osobistej. Nic więc dziwnego, że jej zapewnienie dla wielu osób staje się zadaniem priorytetowym. Odświeżanie włosów najczęściej kojarzone jest z ich myciem przy użyciu szamponów oczyszczających skórę głowy i włosy zarówno z resztek kosmetyków stosowanych do stylizacji, jak i łoju oraz innych zanieczyszczeń. Okazuje się, jednak, że nie jest to jedyna metoda na osiągnięcie takiego efektu. Zanim jednak przejdziemy do omawiania alternatywnych sposobów na odświeżenie włosów, skupmy się na przyczynach, które odpowiadają za utratę świeżości.

Jedną z najważniejszych jest łój produkowany przez gruczoły łojowe znajdujące się na skórze głowy. Łój jest naturalną substancją, której zadaniem jest tworzenie powłoki ochronnej, zabezpieczającej skórę głowy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz bakterii. Dodatkowo kontroluje poziom nawilżenia skóry głowy oraz uszczelnia wał włosowy, który dzięki jego obecności staje się bardziej trwały. Jeżeli więc jest produkowany w odpowiednich ilościach, pełni wyłącznie pożyteczne funkcje.

Nie oznacza to niestety, że jego obecność nie ma negatywnych aspektów. Łój przetłuszcza włosy, powodując tym samym, że tracą one swoją świeżość, wyglądają nieestetycznie i są pozbawione objętości. Poza tym długotrwale zalegający łój wydziela brzydki zapach i staje się pożywką dla bakterii. Jeżeli łój gromadzi się w nadmiernych ilościach, może przyczyniać się do rozwoju chorób skóry głowy, takich jak m.in. łojotokowe zapalenie skóry czy łupież. Odświeżanie włosów jest więc nie tylko ważne ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Ale czy zawsze oznacza to konieczność mycia włosów?

Jak odświeżyć włosy bez mycia

Odświeżanie włosów w nowym wydaniu

Odświeżanie włosów nie zawsze oznacza konieczność ich tradycyjnego mycia z użyciem szamponu. Podobny efekt można uzyskać, stosując suchy szampon do włosów, np. Magic Shampoo od L’Oréal Paris. Preparat ma postać sprayu, który – rozpylony na włosach – jest zupełnie niewidoczny, dlatego może być stosowany dla każdego koloru włosów. Nie pozostawia żadnych śladów pomimo swojego skutecznego działania. Produkt bez użycia wody dodaje objętości i absorbuje zarówno ze skóry głowy, jak i łodyg włosów nagromadzone sebum. Odświeżenie włosów po zastosowaniu preparatu jest widoczne natychmiast. Produkt doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których potrzebne jest szybkie odświeżenie włosów. Można stosować go zarówno okazjonalnie, np. w podróży lub przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień.

Innym równie skutecznym produktem jest suchy szampon Batiste. Podobnie jak suchy szampon od L’Oréal Paris, produkt odświeża włosy i skórę głowy, wyraźnie poprawiając wygląd fryzury. Może być stosowany do każdego rodzaju włosów, także włosów farbowanych. Produkt rozpylony na włosach również pozostaje niewidoczny. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że odświeżanie włosów przy użyciu suchego szamponu nie powinno zupełnie zastąpić tradycyjnego mycia włosów, które jest absolutnie niezbędne dla zachowania zdrowej skóry głowy. Należy je traktować jako metodę uzupełniającą codzienną pielęgnację, która umożliwia osiągnięcie zadowalającego efektu w szybki i prosty sposób.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.