All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Oświetlenie, nagłośnienie i scena, czyli podstawy organizowania eventów

1.9K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Chcesz zająć się planowaniem imprezy, eventu, targów czy pokazu mody? Może chcesz zorganizować koncert klubowy i plenerowy lub festyn? To wbrew pozorom czasochłonna praca, która wymaga dopilnowania wielu kwestii. Ochrona, opieka medyczna i uzyskanie zgody od odpowiednich organów to tylko wstęp do listy rzeczy, które należy dopilnować. Dziś postaramy się przybliżyć kwestie związane z techniczna obsługa eventów.

Nagłośnienie

Dobry dźwięk to podstawa każdej imprezy. Nawet najbardziej oryginalna i prestiżowa impreza może skończyć się fiaskiem, jeśli nie zadbamy o odpowiednie nagłośnienie. Trudno bowiem uznać event za udany, gdy muzyka i głos wodzireja czy prowadzącego są zniekształcone z powodu źle dobranego sprzętu lub niedostosowania sprzętu do warunków i akustyki miejsca.

Sprzęt nagłośnieniowy możemy swobodnie wynająć wraz z obsługą techniczną w wielu firmach eventowych, jednak jak wybrać spośród nich profesjonalistów? Przede wszystkim zwróć uwagę na oferowany sprzęt (marka i parametry). Ważne jest też doświadczenie, zapytaj więc o wcześniej obsługiwane imprezy. W tej branży wiedzę nabywa się z doświadczeniem, które prawdziwi profesjonaliści zdobywali przez lata.

Każde miejsce jest inne i inne też są wymagania do jego nagłośnienia. Składając zapytanie do firmy organizującej eventy, doprecyzuj także miejsce, które chcesz nagłośnić oraz podaj orientacyjną kubaturę pomieszczenia i ilość miejsc.

Profesjonalna estrada

Profesjonalny event wymaga doboru i przygotowania odpowiedniej estrady. Określ, jak dużej sceny potrzebujesz i czy wydarzenie odbędzie się na otwartym powietrzu, czy w zamkniętym budynku. W pierwszym przypadku niezbędna będzie scena z zadaszeniem. Do wyboru zazwyczaj mamy sceny z dachem dwu- lub jednospadowym. W przypadku imprez w obiektach zamkniętych do estrady wystarczą dodatkowe trawersy aluminiowe, na których instalowany jest sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy. Wybierając podesty czy estradę do wynajmu na imprezę, upewnij się, że sprzęt posiada niezbędne atesty, które zapewnią bezpieczną imprezę czy koncert. Profesjonalna firma zajmująca się organizowaniem eventów bez problemu je udostępni.

Same podesty sceniczne doskonale sprawdzają się w przypadku imprez w zamkniętych obiektach. Pozwalają na ułożenie sceny w niemalże każdym kształcie i rozmiarze, a dodatkowo posiadają regulacje wysokości. Podesty sceniczne dobrze też sprawdzają się w przypadku wydarzeń pod gołym niebem, ich regulowana wysokość pozwala stworzenie estrady nawet na nierównym terenie.

Na życzenie klienta, firmy organizujące eventy przygotowują także barierki odgradzające scenę od publiczności oraz schody z poręczą do sceny.

Podobnie jak w przypadku nagłośnienia szukaj firm z doświadczeniem na rynku. Bezpieczna scena to absolutna podstawa każdej imprezy i nie można pozwolić sobie na żadne uchybienia w tej kwestii.

Światło

Niemniej ważne jak samo nagłośnienie, naświetlenie doskonale „maluje” atmosferę. Niezależnie od formatu imprezy, oświetlenie odgrywa ogromną rolę w budowaniu atmosfery imprezy i przede wszystkim zapewnia doskonałą oprawę występów na scenie i ich widoczność. Podobnie jak w przypadku nagłośnienia, dużą rolę odgrywa charakter wydarzenia i jego miejsce, dlatego koniecznie doprecyzuj te kwestie, wysyłając zapytanie ofertowe do firmy organizującej eventy. Wybór sprzętu również ma znaczenie, gdyż zupełnie inne światło jest potrzebne do oświetlenia plenerowego koncertu, a inne do pokazów mody w centach handlowych.

Dodatkowo możesz wynająć także ekrany LED, aby żadnemu z gości nie umknął fragment widowiska lub by stworzyć wyjątkową aranżację, ustawiając ekrany jako tło sceny. Ekrany LED sprawdzają się w trakcie eventów w obiektach zamkniętych eventach, jak i w plenerze.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.