All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Pierwsza randka – jak się do niej przygotować?

966 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Poznawanie nowych ludzi – czy to na gruncie zawodowym czy osobistym – bywa wydarzeniem równie ekscytującym, co stresującym. Szczególne miejsce w ramach takich spotkań zajmuje pierwsza randka. Jak się do niej przygotować, by nie stracić okazji na ciekawą znajomość, ale jednocześnie pozostać sobą? Z pewnością istnieje wiele poradników na ten temat. Wbrew pozorom jednak – nie trzeba zmieniać w sobie wiele. Wystarczy postawić na kilka sprawdzonych zasad, a przede wszystkim – uświadomić sobie, że takie spotkanie ma być przyjemnością dla obojga stron.

Kluczowym elementem w kwestii zagadnienia jak przygotować się do pierwszej randki dla większości pozostaje ubiór. Bardzo łatwo jest tutaj przesadzić, zarówno wyglądając zbyt odświętnie, jak i zbyt niechlujnie. Warto podkreślić swoje atuty, jednak z umiarem – co dotyczy zarówno mężczyzn  jak i kobiet. Nasycone kolory ubrań, stonowane dodatki, ale przede wszystkim czyste buty, świeży oddech i nienachalne perfumy – to klucz do sukcesu. U pań przesadzony nie powinien być ani makijaż, ani ilość biżuterii (chyba, że taki właśnie styl preferują). Jakkolwiek bowiem pierwsza randka stanowi część „gry uwodzenia” nie warto rezygnować ze swojego stylu. Jeśli jest mocno ekstrawagancji można się pokusić o jego lekkie utemperowanie.

Warto zastanowić się nad miejscem. Wiele osób decyduje się na wspólny wypad do kina. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że pierwsza randa powinna zasadniczo służyć bliższemu poznaniu drugiej osoby. Znacznie lepiej jest znaleźć mało hałaśliwą kawiarnię czy pub, jeśli pozwala na to aura – wybrać się na spacer. Istotny jest jednak plan – nie powinno dochodzić do sytuacji, w której nowo poznana osoba po pytaniu, dokąd się wybieramy usłyszała „a co proponujesz?”. To niegrzeczne ze strony zapraszającego, niezależnie od płci.

Pamiętajmy, że pierwsza randka nie może trwać zbyt długo – powinna pozostawić pewien niedosyt. Istotna jest rozmowa na poziomie, jednak również ona powinna być prowadzona wedle pewnych reguł.

Przede wszystkim nie warto opowiadać o sobie zbyt wiele, ważne jest nawiązanie koneksji, odkrywanie wspólnych pasji, tematów. Przechwalanie się, wspominanie byłych partnerów, problemów zdrowotnych etc. są niedopuszczalne. W przypadku komplementów i zainteresowania naszą „randką” także warto zachować umiar. Chodzi przecież o to by zbudować swobodną atmosferę. W tej dziedzinie pierwszej randki i jak się do niej przygotować porada mogłaby więc brzmieć – ćwiczyć spontaniczną, lecz sensowną konwersację, dowiedzieć się czegoś o zainteresowaniach osoby jeszcze przed spotkaniem i nawiązywać do nich podczas rozmowy.

pierwsza randka

Osobisty kontakt z drugą osobą to jednak nie tylko kwestia dialogu. Należy pamiętać również o gestykulacji, sposobie mówienia, ale przede wszystkim – o pozostawieniu między wami odpowiedniego dystansu. Przestrzeń osobista jest odmienna dla różnych osób – tę granicę trzeba wyczuć i bezwzględnie jej przestrzegać, by nie powodować u partnera/partnerki dyskomfortu. Ogólnie kontakt fizyczny na pierwszej randce bywa poczytywany jako tabu. Po raz kolejny jednak, wiele zależy od przebiegu spotkania. Zdecydowanie nie polecamy prób „rozluźnienia” atmosfery przy pomocy używek tudzież obżarstwa – ponownie – nie ma tutaj znaczenia płeć.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.