All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Polacy w Holandii – ile zarabiają i w jakich branżach pracują?

297 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Chcesz wyjechać do pracy do Holandii? Zapewne zadajesz sobie wiele pytań. W jakich branżach pracują Polacy w kraju tulipanów? Czy praca w Holandii się opłaca? Czy rzeczywiście jednym z głównych zajęć Polaków jest praca przy pielęgnacji kwiatów? Czy powinniśmy zwrócić uwagę na koszty transportu i zakwaterowania? Czy konieczna jest znajomość holenderskiego lub angielskiego, żeby móc pracować w tym kraju? Polonia w Holandii liczy około 250 000 osób. Większość z nich jest zarejestrowana, a około 90000 przebywa czasowo. Wielu z nich to osoby poszukujące sezonowego zatrudnienia, tak jak zapewne Ty.

Pensja minimalna w Holandii

Wynagrodzenie zależy oczywiście od wykonywanej pracy, wykształcenia i części kraju, w której dana praca jest wykonywana. Holenderska pensja minimalna zależy od kilku czynników, takich jak wiek lub tygodniowy czas pracy. Co pół roku płaca minimalna ulega zmianom dzięki tak zwanym układom (CAO).

Warto podkreślić, że rynek pracy w Holandii przede wszystkim poszukuje pracowników na niższym szczeblu zawodowym, ale pracownicy wysoko kwalifikowani jak na przykład informatycy mogą również liczyć na wysokie pensje, natomiast gdy chcemy zarabiać jeszcze lepsze pieniądze powinniśmy znać język holenderski lub angielski.

Jak kształtują się wynagrodzenia – czy warto?

Najlepiej zarabiają budowlańcy, gorzej wypadają osoby zatrudnione w fabrykach. Najmniejsze pensje otrzymują natomiast rolnicy, za to Informatycy zarabiają dużo więcej, ponieważ ich stawki za godzinę pracy na samym początku dochodzą nawet do 30 lub 40 euro za godzinę.

Jak wyglądają stawki za godzinę w poszczególnych zawodach?

  • Operator wózka widłowego – 11 euro/na godzinę.
  • Pracownik budowlany – 15 euro na godzinę.
  • Szlifierz – 9 euro na godzinę.
  • Spawacz – 15 euro na godzinę.
  • Piekarz – 10 euro na godzinę.
  • Pracownik zatrudniony do zbierania owoców – 9 euro na godzinę.

Z powyższego zestawienia widać, że stawki za godzinę pracy są zróżnicowane. A teraz powiedzmy kilka słów na temat osób, które szukają zatrudnienia w sektorze IT. Tu sytuacja wygląda znacznie lepiej, ponieważ mogą liczyć na dużo większe pieniądze za godzinę pracy.

Szukając pracy w kraju tulipanów należy pamiętać o dobrym oszacowaniu kosztów dotyczących mieszkania i dojazdu do pracy, które mogą się znacznie różnić.

Opłacalność pracy w Holandii

Holandia jest krajem z perspektywami na pracę dla obcokrajowców, dobrze tu zarobią specjaliści jak i pracownicy fizyczni. W naszym kraju nie brakuje osób chcących lepiej zarabiać, więc Holandia stoi otworem! Pamiętać trzeba o kosztach zakwaterowania i dojazdu do pracy. Szczególnie dobrze zarobią osoby pracujące latem i w okresie świąt. Nie będziesz się tym musiał jednak martwić, jeśli wybierzesz współpracę z agencją pracy, taką jak na przykład Holland Contracting.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.