All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Porównanie lokat – na co zwrócić uwagę przed założeniem?

673 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Przyszłość nigdy nie jest pewna, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczyć w razie problemów finansowych. Idealny rozwiązaniem jest lokata, dzięki której można nie tylko oszczędzać na „czarną godzinę”, ale również trochę zarobić. Środki znajdujące się na lokacie zarabiają na siebie, ale nie każda oferta przynosi takie same zyski. Jak wybrać lokatę?

Oprocentowanie lokaty

Najważniejszą kwestią jest oczywiście oprocentowanie lokaty. Wydaje się to oczywiste, ale nie każdy wie, że samo oprocentowanie to jeszcze nie wszystko. Ten czynnik nie zawsze ma wpływ na to, czy lokata przynosi zysk. Wynika to przede wszystkim ze zbyt wysokich progów procentowych, które zależą od zmiennych czynników rynkowych. Stąd też w ofertach banków są zarówno lokaty ze zmiennym, jak i ze stałym oprocentowaniem. W wyborze najlepszej opcji na pewno przyda się pozyczkowy-portal.pl. Dzięki temu podjęcie decyzji o ulokowaniu oszczędności będzie znacznie łatwiejsze.

Kapitalizacja odsetek i czas trwania lokaty

Bardzo ważne kwestie dotyczące lokat to kapitalizacja odsetek oraz czas trwania lokaty. Lokatę można założyć na miesiąc, 3 miesiące, pół roku, rok i dłużej. W tym czasie środki są „zamrożone”, choć oczywiście można je wypłacić, ale wiąże się to z utratą odsetek. Przy podejmowaniu decyzji o założeniu lokaty warto więc sprawdzić co, ile naliczane są odsetki – im częściej, tym lepiej, choć nie zawsze jest to regułą. W przypadku, gdy odsetki naliczane są rzadko, np. raz do roku, zyski mogą być wyższe, ale przy wypłacie przed terminem traci się cały „zarobek”.

Co sprawdzić w umowie?

W umowie należy sprawdzić nie tylko najważniejsze informacje, czyli oprocentowanie, termin kapitalizacji odsetek czy czas trwania lokaty, ale również to, co napisane jest drobnym druczkiem( zobacz również „Oszczędzaj z głową – Sprawdź dlaczego warto korzystać z rankingu lokat„). Szczególną uwagę należy poświęcić wszelkim dodatkowym produktom, które mogą być dołączone do lokaty. Warto uważnie przeczytać umowę, aby razem z lokatą nie zobowiązać się do innych produktów, np. do założenia konta bankowego czy karty debetowej. Należy też sprawdzić, czy bank nalicza kary za przedterminowe zerwanie lokaty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.