All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Poznaj najczęściej spotykane problemy użytkowników drukarek laserowych. Podpowiadamy, jak im zapobiegać

1.01K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Różnorodność urządzeń drukujących jest spora. W domach raczej nie spotykamy już maszyn do pisania i drukarek igłowych. Powoli do lamusa odchodzą również drukarki atramentowe. Wypierają je mniejsze i coraz tańsze drukarki laserowe. Ich zaletą jest niski koszt druku. Ponadto w porównaniu do atramentowych poprzedniczek są mniej kłopotliwe w eksploatacji. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie są zupełnie pozbawione wad. Na szczęście lista problemów, z jakimi mogą spotkać się ich użytkownicy jest bardzo krótka.

Mechaniczne

Drukarka to urządzenie bardzo inteligentne i „dbające” o własne bezpieczeństwo. Często odmawia pracy z bardzo prozaicznych przyczyn. Wystarczy niedomknięta pokrywa (warto sprawdzić, czy po wymianie tonera, pokrywa jest poprawnie zamknięta). Problemem może być brak papieru, co sami szybko zauważymy, czy też zacięcie papieru w urządzeniu – tutaj konieczne będzie otwarcie pokrywy, wyjęcie tonera i usunięcie zakleszczonego elementu.

Banalnym, ale uniemożliwiającym pracę problemem jest złe podłączenie drukarki. Przy instalacji urządzenia należy sprawdzić jego połączenie z komputerem oraz gniazdem sieciowym. Czasem wystarczy zamienić kable (nowe lub od innej drukarki).

W przypadku urządzenia, które eksploatowane jest już dłuższy czas, konieczne może być przeprowadzenia okresowej konserwacji. Drukarka, jak każde urządzenie brudzi się, nie tylko z zewnątrz, ale też w środku. Dostają się do niej takie zanieczyszczenia jak kurz, pył, resztki tonera. Ich nadmierne nagromadzenie powoduje nieprawidłowe działanie urządzenia. Aby zlikwidować problem należy przeprowadzić kompleksowe czyszczenie urządzenia.

Problem z tonerem

Toner do drukarki laserowej to serce urządzenia. Od jego prawidłowego doboru i instalacji zależy sukces przedsięwzięcia czyli dobre jakościowo wydruki. Pierwszy błąd można popełnić już przy zakupie. Ważne, by dobrać prawidłowy toner, dostosowany do posiadanego urządzenia. Każdy toner trafiający do klienta
w oryginalnym opakowaniu jest odpowiednio zabezpieczony. Przed włożeniem tonera do drukarki należy zdjąć zabezpieczenia. Szczególnie ważne jest usunięcie plomby (foliowej taśmy wychodzącej z tonera), która zabezpiecza proszek znajdujący się kasecie przed zawilgoceniem.

Zdarza się, że w nasze ręce trafi kartridż uszkodzony mechanicznie w czasie transportu lub z wadą produkcyjną. Nawet jeśli urządzenie będzie działać i nie wyświetli żadnego komunikatu o błędzie czy problemie, może powodować głośną pracę drukarki lub też jej całkowite zablokowanie. Podobnie będzie w sytuacji, gdy zakupiony przez nas toner do drukarki laserowej będzie minimalnie różnił się od oryginału (np. minimalnie inny wykrój ząbków). W takich sytuacjach należy jak najszybciej wyłączyć urządzenie, wyjąć wadliwy toner, a następnie odesłać go do reklamacji do producenta.

Jak widać, drukarka laserowa, podobnie jak każde inne urządzenie drukujące, nie jest wolna od awarii i problemów z działaniem. Jednak jej prawidłowe użytkowanie, konserwacja, a co najważniejsze zakup odpowiednich materiałów eksploatacyjnych pozwoli cieszyć się jej pracą przez długie lata.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.