All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Recepta na odchudzanie. Farmakologia w walce z nadwagą

916 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O tym jak wiele wyrzeczeń kosztuje odchudzanie wiedzą tylko ci, którzy choć raz w życiu próbowali zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Nieustanne odmawianie sobie tego, na co mamy ochotę, skrupulatne liczenie kalorii i katowanie się morderczymi treningami, a wszystko po to, by spełnić marzenie o szczupłej sylwetce. Pół biedy, gdy ów restrykcyjny plan przynosi oczekiwane rezultaty, a my zwycięsko wychodzimy ze żmudnej walki z nadwagą.

Gorzej, jeśli mimo opanowania przez nas do perfekcji trudnej sztuki redukcji i samokontroli, waga tkwi w miejscu jak zaczarowana. Nie pomagają ani kolejne innowacyjne diety cud, ani coraz intensywniejsze programy treningowe. Efektów nie przynoszą też regularne konsultacje dietetyczne, które nie dość że za każdym razem dają nam złudne nadzieje, to kosztują krocie. Bezradni, sfrustrowani i wściekli na własny organizm, który zdaje się sabotować wszelkie nasze wysiłki, nie wiemy już, co robić, by wreszcie schudnąć. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem może okazać się kuracja farmakologiczna.

Suplementacja nie zawsze bezpieczna

Pigułki na odchudzanie cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, dla osób pragnących schudnąć będąc ostatecznym rozwiązaniem problemu, z którym nie umieją sobie poradzić. Choć wśród lekarzy i dietetyków redukujące wagę specyfiki budzą skrajne emocje, jak pokazują badania, ich stosowanie rzeczywiście przynosi rezultaty. A przynajmniej niektórych. Na rynku obecnych jest bowiem całe mnóstwo suplementów diety zawierających tajemnicze wyciągi z ziół i owoców, które w magiczny sposób mają pozbawić nas niechcianego nadbagażu w postaci zbędnych kilogramów. Legendarne jagody acai, guarana czy kontrowersyjny pieprz cayenne mają za zadanie pobudzić nasz metabolizm i zapobiec magazynowaniu tłuszczu z przyjmowanych przez nas pokarmów. Zanim jednak zdecydujemy się na zachwalane na forach internetowych środki na odchudzanie niewiadomego pochodzenia, powinniśmy wiedzieć, iż stosowanie niektórych z nich (o ile nie większości) wywołać może niebezpieczne dla organizmu skutki uboczne, a skuteczność również bywa mocno dyskusyjna. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych predyspozycji i reakcji organizmu na dany lek, którą trudno przewidzieć bez konsultacji ze specjalistą. Eksperymentowanie z tabletkami redukującymi masę ciała może przynieść zatem więcej szkody niż pożytku.

Tabletka-cud

Inaczej rzecz wygląda z lekami wydawanymi na receptę. Jako że muszą one być zatwierdzone przez lekarza, ryzyko wynikające z nieprawidłowego dopasowania ich o naszych potrzeb i organizmu jest znikome. Obecnie jest tylko jeden specyfik dopuszczony do sprzedaży w Unii Europejskiej, mianowicie Xenical, którego składnikiem aktywnym jest orlistat. Rewolucyjne działanie tabletki polega na zablokowaniu pewnej grupy enzymów trawiennych, w efekcie czego jedna trzecia tłuszczu ze zjadanych potraw nie jest wchłaniana przez organizm, a wydalana z niego wraz z wypróżnianiem. Jak pokazują badania, lek ten przynosi wymierne rezultaty – już po trzech miesiącach stosowania u 70% pacjentów zauważono utratę kilogramów na poziomie 3% masy ciała. Choć jak w przypadku każdego medykamentu, aplikowanie Xenicalu również pociąga za sobą niebezpieczeństwo wystąpienia działań niepożądanych, dla osób z dużą nadwagą może to być ostatnia deska ratunku.

Na rynku istnieje mnóstwo środków wspomagających odchudzanie, na stosowanie których decyduje się coraz więcej ludzi zdesperowanych niemożnością zredukowania masy ciała. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się oferowanym na różnorakich stronach internetowych i serwisach aukcyjnych tabletkom, które mogą nie tylko okazać się nieskuteczne, ale jeszcze bardziej nam zaszkodzić. Jak zawsze, najważniejszy jest bowiem zdrowy rozsądek i cierpliwość. Pamiętajmy o jednym: bez odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej, żadne tabletki nie zdadzą egzaminu.

Artykuł powstał w oparciu o poniższe materiały:

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-dobrych-kalorii-idealna-dla-osob-z-duza-nadwaga_36656.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_diety

https://www.euroclinix.net/pl/odchudzanie/xenical

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orlistat

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.