All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak rozpoznać infekcję intymną?

1.3K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Infekcje intymne nie są niczym nowym. Spotykane są często, a wszystko może wynikać z nieodpowiedniej higieny osobistej lub zbyt częstym stosunkiem płciowym. Problemy ze zdrowiem dotykają ponad połowę populacji kobiet przynajmniej raz w życiu.

Infekcje intymne w przypadku kobiet mogą dotyczyć zakażenia pochwy oraz zapaleniem układu moczowego. Najlepszym rozwiązaniem wszystkich schorzeń spraw związanych z płciowością jest wizyta u specjalisty. Lekarz będzie wiedział jakich środków użyć, aby zapobiec dalszemu rozwojowi bakterii czy wirusów.

Jednak można wiele chorób rozpoznać w skutek określonych objawów. Zarówno schorzenia związane z układem moczowym czy infekcjami pochwy mają charakterystyczne symptomy. Ma to kolosalne znaczenie, dlatego, że źle rozpoznana choroba może spowodować wiele komplikacji w przyszłości.

Symptomy

Wśród typowych objawów zapalenia układu moczowego są ból i pieczenie przy oddawaniu moczu, pobolewanie w dolnej części brzucha oraz konieczność bardzo częstego albo natychmiastowego oddawania moczu. Ważna jest szybka reakcja, która pozwoli na zapobieganie obecnym symptomom oraz nawrotom.

Infekcje pochwy mogą wywoływać różne czynniki. Są to m. in. zakażenia grzybicze, bakteryjne, mieszane oraz spowodowane rzęsistkiem pochwowym. W zależności od rodzaju mogą się pojawić różnego rodzaju objawy. W przypadku wszystkich występują opławy, a często i bóle.

Na początek pojawiają się upławy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby poznanie pH pochwy. Dlatego wybranie się do specjalisty jest bardzo wskazane. Pozwoli to na wyodrębnienie przyczyny choroby oraz jej przeciwdziałanie, a w dalszym etapie także zapobieganie nawrotom. Więcej można dowiedzieć się na piramidazdrowiaintymnego.pl.

Rodzaje zakażeń

Przy zrównoważonej florze bakteryjnej fizjologiczne pH utrzymuje się pomiędzy 3,8 do 4,5. Odpowiednim poziom jest utrzymywany przez kwas mlekowy. Warto wiedzieć, że pH nie jest stałe, bo ulega zmianą. A to wszystko za sprawą zapalenia powodowanego przez bakterie czy rzęsistek, płyn owodniowy, choroby przenoszone drogą płciową czy brak odpowiedniej higieny osobistej.

Przy pH od 3,8 do 4,5 może wystąpić zakażenie drożdżakami, czyli tzw. grzybica pochwy. Jego objawy to swąd, opławy w formie gęstej, grudkowatej i bezwonnej, zaczerwienienie warg sromowych oraz ból albo pieczenie przy oddawaniu moczu.

Gdy poziom znajduje się pomiędzy 4,5 a 7,0 to pojawia się zakażenie spowodowane przez bakterie lub pierwotniaki. W pierwszym przypadku występują biało-szare, obfite opławy mające zapach ryby. Najczęściej są to jedyne symptomy. W przypadku zakażenia pierwotniakiem pojawia się swąd, pieczenie, żółto-zielone i pieniste upławy mające brzydki zapach, bardzo częste i bolesne oddawanie moczu, a także ból i zaczerwienienie okolic intymnych.

W razie zakażenia rzęsistkiem pochwowym zaleca się natychmiastowe zgłoszenie się do ginekologa. Ważne jest, aby dbać o zdrowie i bezpieczeństwo okolic intymnych. Nieleczenie może powodować zmiany na całe życie, a także uszkodzenia narządów rozrodczych.


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.