All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Mam siwe włosy w młodym wieku – co powinnam zrobić?

4.54K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Siwienie to naturalny proces, który postępuje wraz z wiekiem. Chociaż zwykle pierwsze siwe kosmyki pojawiają się między 30. a 40. rokiem życia, wiele młodszych osób uskarża się na przedwczesne siwienie. Jeżeli masz siwe włosy w młodym wieku, nie bagatelizuj tego problemu. W większości przypadków jest to proces odwracalny – pod warunkiem podjęcia stosownych kroków. Dowiedz się, co możesz zrobić.

Jeżeli siwe włosy pojawiają się w młodym wieku, mówimy wtedy o tzw. przedwczesnym siwieniu. Problem ten dotyka osoby między 20. a 25. rokiem życia. Zwykle nie jest spowodowany stopniowym starzeniem – w ten sposób organizm wysyła sygnały, że może dziać się coś niepokojącego.

Przedwczesne siwienie włosów – poznaj przyczyny

Jeśli masz siwe włosy w młodym wieku, niekoniecznie musi to być związane z genami. Zamiast powtarzać sobie, że „taki już urok”, lepiej dotrzyj do przyczyn problemu. Przedwczesne siwienie może być oznaką kłopotów zdrowotnych: począwszy od anemii, a na chorobach tarczycy skończywszy.

Do najważniejszych przyczyn przedwczesnego siwienia zaliczyć można:

  • stres – silne emocje, traumatyczne przeżycia czy przedłużające się sytuacje stresowe mogą przyczynić się do utraty barwnika przez włosy,
  • choroby nerek – zaburzenie prawidłowego ich funkcjonowania skutkuje produkcją kosmyków pozbawionych barwnika,

Ponadto za przedwczesne siwienie może odpowiadać nadczynność tarczycy czy zaburzenia w pracy jajników.

Jak zatrzymać przedwczesne siwienie?

Mając siwe włosy w młodym wieku, wcale nie musisz decydować się na regularne zabiegi koloryzujące. Wystarczy rozpoznać przyczynę problemu i zacząć działać.

  • Sprawdź stan zdrowia

Jeśli nie leczysz się na choroby tarczycy czy choroby nerek, sprawdź stan swojego zdrowia. Wykonaj odpowiednie badania, które potwierdzą / wykluczą istnienie schorzeń mogących odpowiadać za pojawienie się siwych włosów w młodym wieku.

  • Odżywiaj się racjonalnie

Odpowiednia dieta zawsze jest ważna – także, gdy chodzi o kondycję włosów.

Zadbaj o to, by w codziennym menu nie zabrakło produktów spożywczych, które są naturalnym źródłem takich witamin i minerałów jak: witamina B5 i miedź.

  • Wesprzyj się suplementami na włosy

Chcąc mieć pewność, że Twoje włosy otrzymują odpowiednią porcję witamin i minerałów, rozpocznij suplementację. Warto sięgnąć po Tabletki Vitapil®, które zawierają w swoim składzie miedź – pierwiastek odgrywający znaczącą rolę w pigmentacji włosów. Preparat zawiera także m.in. biotynę, kwas pantotenowy, cynk, żelazo, selen – składniki, które wpływają korzystnie na kondycję włosów, przywracając im zdrowy wygląd.

Nie bagatelizuj siwienia włosów – zrób wszystko, aby przywrócić kosmykom prawidłową pigmentację.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.