All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Sposoby na rzucenie palenia papierosów

1.04K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mimo swej oczywistej szkodliwości nałóg nikotynowy wciąż cieszy się w Europie sporą popularnością. Nie pomagają wysokie ceny i podnoszenie podatków, dyskusyjne jest również coraz większe ograniczanie sfer dla palących. Główne sposoby na rzucenie palenia papierosów zależą od samych zwolenników tej czynności i nic innego tego nie zmieni. Jeżeli jednak pojawia się chęć zerwania z uzależnieniem – warto zainteresować się tymi metodami. Dlaczego warto je wdrożyć i jakie mamy alternatywy? O tym poniżej.

Nałogowego palacza nie warto przekonywać o tym, jakie choroby może powodować palenie. W dużej mierze dlatego, że doskonale zdaje on sobie z tego sprawę. I cóż z tego, że dym tytoniowy zawiera 4 tysiące związków chemicznych, z czego wiele jest kancerogennych? Paląca osoba wie też o tym, że prócz raka płuc nikotynizm może generować problemy z sercem (choroba wieńcowa), nadciśnienie, rozedmę płuc, pogorszenie się kondycji skóry, osłabienie układu odpornościowego. Zgromadzone informacje trzeba jednak umieć konsekwentnie wykorzystać – w rzucaniu palenia najistotniejsza jest przecież motywacja i silna wola. Rzecz jasna można je wspomagać różnego rodzaju specyfikami farmakologicznymi. W pierwszej fazie walki z nałogiem sposoby na rzucenie palenia papierosów mogą się sprowadzać do użytkowania plastrów, gum czy pastylek dostarczających organizmowi pewnej dawki nikotyny. Na ogół w ciągu 3 miesięcy ta dawka jest systematycznie zmniejszana, a produkty można kupić bez recepty. Inaczej jest w przypadku silniej działających tabletek z nikotyną – te przepisuje specjalista, sama terapia trwa krócej, lecz bardziej obciąża organizm.

Sposoby na rzucenie palenia papierosow

W drugiej grupie sposobów na rzucenie palenia papierosów znajdują się alternatywne warianty, takie jak np.:

  • biorezonans – wykorzystujący specyficzne drgania by zwalczyć u pacjenta głód nikotynowy;
  • hipnoza – oddziałująca w odmienny sposób na różne osoby nie dająca stuprocentowej skuteczności u każdego (w cenie od 50 – 250 zł za zabieg możemy spodziewać się około 15% skuteczności, to stosunkowo niewiele);
  • metoda Carra – gdzie podstawę stanowią sesje terapeutyczne prowadzone w kilkuosobowych grupach (całość terapii trwa od kilku godzin do 3 miesięcy, jej koszt jest jednak wysoki i wynosi około 1000 złotych. Poziom skuteczności utrzymuje się na poziomie 70 – 75%);
  • terapia antynikotynowa prowadzona przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego – o zaskakująco wysokiej skuteczności, jednak w przeciwieństwie do metody Carra – osiąganej bezpłatnie. Metody odwykowe stosowane w Kościele zostały opracowane przez terapeutów i lekarzy już w latach 60 ubiegłego wieku. Kurs ma wymiar fizyczny, psychiczny, ale i moralny, duży nacisk jest kładziony na osobiste możliwości pacjenta.

Do procesu, jakim jest walka z nałogiem warto odpowiednio się przygotować. Wiele zależy od stopnia uzależnienia. Inną metodę może zastosować osoba paląca niewiele i od krótszego czasu, tymczasem u nałogowca z długoletnim stażem może się ona nie sprawdzić.

Najważniejsze to się nie zniechęcać, bowiem udowodniono, iż każdy palacz zanim raz na zawsze pożegna się z paczką trujących „przyjaciół” musi tę czynność kilkakrotnie powtórzyć.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.