All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Techniki i metody rekrutowania pracowników [cz. II]

1.02K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rynek pracy jest współcześnie niezwykle dynamiczny. Informacje o tym, jak kandydować na konkretne stanowisko, ale też jak wybierać do niego pretendentów sprowadzają się nie tylko do takich zagadnień, jak techniki i metody rekrutowania pracowników. Równie istotny jest sposób przeprowadzenia całego procesu. Nie należy zapominać, iż właściwa komunikacja może mieć kluczowe znaczenie podczas rozmów kwalifikacyjnych, niezależnie od ich formuły.

Jak zatem poprawnie stosować techniki i metody rekrutowania pracowników? Przede wszystkim:

  • nie tworząc atmosfery pełnej napięcia. Należy pamiętać, że stres u kandydata i tak jest silny, toteż nie ma sensu podsycać tej negatywnej emocji. Jakkolwiek istotne jest zbadanie odporności na czynniki stresogenne, tak podczas klasycznej rozmowy kwalifikacyjnej warto pamiętać o podstawowych formułach grzecznościowych. Można ją rozpocząć pytaniem neutralnym, nie dotyczącym obowiązków czy umiejętności kandydata. Warto również przedstawić, jak przebiegać będzie wywiad, ile będzie trwał etc.
  • nie stawiając się na pozycji dominującej. Rekruter poprzez stworzenie bardziej partnerskiej atmosfery może znacznie więcej dowiedzieć się o potencjalnym pracowniku. Zdecydowanie wzbudzi też większą sympatię oraz szacunek. Łatwiej będzie też wzbudzić w kandydacie szczerość – budowanie swobodniejszego nastroju można zaliczyć do jednej z technik rekrutowania pracowników głównie w aspekcie psychologicznym.

metody rekrutowania pracownikow

  • tworząc pozytywny wizerunek – tak siebie, jak i firmy. Kandydat musi być poinformowany o tym jak funkcjonuje przedsiębiorstwo, jakie są struktury, kanały komunikacyjne etc. Naturalnie, każdy potencjalny pracownik przygotowując się do rozmowy bada podstawowe informacje o firmie, niemniej jednak na bazie zdobytych danych nie jest dokładnie wyobrazić sobie jej wizerunku oraz charakteru pracy. Profesjonalny rekruter powinien w sposób kompleksowy przedstawić ofertę, i to jeszcze zanim przejdzie do zadawania pytań bądź prezentowania konkretnej metody – np. testu psychometrycznego, testu zadaniowego czy innej formy.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.