All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Telewizja, telefon, gry – kiedy na nie pozwolić dziecku?

885 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wychowanie dzieci w obecnych czasach nie jest łatwe. Otaczająca nas zewsząd technologia i innowacyjne produkty spędzają sen z powiek także u tych najmłodszych. Każdy chce mieć „fajnego” smartfona z mnóstwem aplikacji i koniecznie, aby miał najlepsze parametry.

Jak zorganizować dziecku czas wolny?

Kiedy dziecko przychodzi ze szkoły i jest pozostawione samo sobie, wtedy organizuje sobie czas po swojemu. Niby pamięta, co mówili rodzice, że nie można spędzać wiele czasu przed telewizorem czy ekranem laptopa, ale zazwyczaj dzieje się inaczej. Rodzice często dużo pracują i nie mają jak przypilnować swojej pociechy, aby czas wolny wykorzystywała efektywnie i przyjemnie. Mądra organizacja czasu to zarówno odpoczynek, słodki relaks, ale i nauka. Nie chodzi tu wyłącznie o szkolne zadania, ale o samodzielne przyswajanie nowej wiedzy przez dziecko, np. za pomocą różnych programów edukacyjnych, zarówno tych na płytach CD, jak i tych, które są przygotowywane dla dzieci przez telewizję. Dużą popularnością cieszą się także gry planszowe, które uczą logicznego myślenia, zapamiętywania (memory) i przy okazji są dużą frajdą dla dzieciaków. Bardzo rozwijają też różne łamigłówki, quizy, kolorowanki czy puzzle. Co więcej, tego typu pomoce edukacyjne można wykorzystywać do nauki języka angielskiego. Nauka przez zabawę! To jest najlepsze z możliwych rozwiązań. Jeśli w taki sposób zorganizuje się czas maluchowi, wtedy na pewno nie będzie chciało spędzać mnóstwa czasu na bezproduktywnym graniu na smartfonie czy laptopie.

Przed szklanym ekranem

Jak tu odmówić dziecku zakupu smartfona czy kolejnej gry komputerowej, kiedy jego umiejętności perswazji są takie dobre? Anielskie spojrzenie, dobre zachowanie i pocałunki – tak właśnie prosi się rodziców o nowy elektroniczny gadżet. Zakup zakupem, ale nie można pozwolić dziecku na ciągłe przesiadywanie przed komputerem czy telewizorem. Internet, media społecznościowe i fora tematyczne to pożeracze cennego czasu. Gry wideo, bajki i różne programy dla dzieci czy młodzieży mogą stać się niestety nałogiem, z którym czasami tak trudno walczyć. Dziecko, które od początku jest nauczone, jak efektywnie wykorzystywać czas, nie będzie miało problemu z mądrym korzystaniem z telefonu czy komputera. Najważniejsze jest to, aby znaleźć złoty środek i wyznaczyć dziecku czas na granie i oglądanie telewizji. Oczywiście nie musi być to zawsze sztywne dotrzymywanie terminów, ale warto zrobić kolorowy grafik i przykleić go np. na tablicy korkowej czy na lodówce.

Niania – nieodzowna pomoc

Czasami bywa tak, że rodzice pracują do późnych godzin i nie mają tyle czasu, aby pobyć z dzieckiem kilka godzin w ciągu dnia. Nie zawsze babcia ma czas lub zdrowie, aby zająć się wnukami, lub rodzice nie chcą jej do tego angażować. Bardzo dobrą alternatywą jest niania. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: „opiekunka do dziecka w Poznaniu, aby pojawiło się mnóstwo różnych linków, odsyłających do konkretnych stron z ofertami. Są to ogłoszenia prywatne lub z agencji, zajmujących się profesjonalnie rekrutowaniem niań. Na takich stronach można przejrzeć profile kandydatek, wybierając kilka numerów telefonów w celu przeprowadzenia rozmowy z wybranymi paniami. Dobra niania pomoże w mądrym wychowaniu dziecka, ale trzeba też uczulić ją na to, aby dobrze organizowała czas maluchowi. Współpraca z nianią, przeprowadzenie z nią rozmów na temat dziecka, jego pasji i czasu wolnego, pozwoli osiągać bardzo dobre cele wychowawcze.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.