All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Twój e-PIT w 2019

1.02K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość złożenia deklaracji PIT internetowo. Program e-PIT pozwala na sprawdzenie i skorygowanie tychże deklaracji. Czy jest to prostsza i bardziej intuicyjna forma tego procesu? Jakie zmiany nastąpiły w podatkach w 2019 roku?

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest podatkiem bezpośrednim, którym objęta jest osoba fizyczna uzyskująca określone dochody. Jest to deklaracja podatkowa, którą należy złożyć okresowo do organów skarbowych, przedstawiając wysokość wyliczonego podatku oraz kwot, dzięki którym został wyliczony. Stawka jest zależna od formy opodatkowania. Rozliczenie PIT polega na wypełnieniu odpowiedniego formularza, który musi być opatrzony podpisem.

Na portalu podatkowym podatki.gov.pl znaleźć można wstępnie uzupełniony PIT, który wystarczy sprawdzić, uzupełnić, a następnie wysłać w formie elektronicznej lub zanieść osobiście.

e-deklaracje

W Internecie dostępne są również wzory e-deklaracji, które mogą ułatwić wypełnianie dokumentów potrzebnych przy rozliczeniu PIT. Można znaleźć deklaracje, umowy i wzory pism przygotowane do wypełnienia online. Są one na bieżąco aktualizowane. Do dyspozycji jest ponad 4000 tysiące formularzy różnego rodzaju.

Wczytaj i złóż korektę Twój e-PIT

Od dnia 1 maja 2019 roku każdy podatnik ma możliwość skorygowania oraz sprawdzenia rocznej deklaracji PIT-37 lub PIT-38 uznaną w usłudze Twój e-PIT za ostatecznie rozliczoną. Składając korektę można m.in.:

– uzupełnić deklarację o dodatkowe kwoty ulg i odliczeń,

– podwyższyć ustalone koszty uzyskania przychodu,

– zmienić kwotę indywidualnie przyjętych ulg podatkowych.

Jest to zmiana, dzięki której można zmienić treść złożonej lub automatycznie rozliczonej deklaracji PIT tak, aby kwota podatku za rok 2019r. była jak najmniejsza, a zwrot podatku najbardziej korzystny.

To kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu sprawdzić można czy deklaracja obejmuje wszystkie przychody oraz czy naliczone są odpowiednio koszty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.