All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak na Twój organizm działa olej kokosowy?

10.06K 2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tłuszcze stanowią niezbędny element codziennej diety. Niektóre z nich są jednak bardziej wartościowe i mają dużo bogatsze zastosowanie, tak w dziedzinie zdrowotnej, jak i pielęgnacyjnej. O jakim tłuszczu mowa? O oleju kokosowym. Jest on fenomenem ostatnich kilkunastu miesięcy, toteż z pewnością dobrze jest zapoznać się z jego unikalnymi właściwościami.

Ciekawostkę może stanowić  fakt, iż olej kokosowy jest uznawany za najbardziej zdrowy na świecie. Zawiera co prawda głównie tłuszcze nasycone, jednakże prezentują one wyjątkową formułę. Olej uzyskuje się z miąższu tego tropikalnego orzecha. Do konkretnych, unikalnych cech produktu można zaliczyć:

  • korzystne oddziaływanie na przemianę materii w organizmie – ma to związek z faktem, że olej kokosowy jest metabolizowany niemal natychmiast, w związku z czym glicerydy nie zamieniają się w tkankę tłuszczową;
  • wspomaganie odchudzania, a ponad to obniżanie poziomu złego cholesterolu (LDL) oraz podwyższanie jego dobrej frakcji (HDL);
  • wspieranie pracy układu nerwowego, szczególnie w zakresie prawidłowego funkcjonowania mózgu (poprzez zwiększenie ilości ciał ketonowych w tym narządzie), zapobieganie rozwojami chorób Alzheimera bądź Parkinsona;
  • zapobieganie rozwojowi cukrzycy oraz innych chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu metabolicznego;
  • usprawnianie wydzielania insuliny (co ma szczególne znaczenie w przypadku cukrzycy), optymalne regulowanie cukru we krwi;
  • zwiększanie wytrzymałości mięśniowej dzięki szybkiemu dostarczeniu wartościowej energii;
  • pozytywne działanie na układ odpornościowy, obejmujące m.in. funcję antywirusową, antybakteryjną oraz grzybobójczą.

olej kokosowy

Optymalna dawka oleju kokosowego to maksymalnie 30 ml /dobę. W takiej ilości stosowanie tego składnika zdecydowanie może poprawić jakość naszego życia i zdrowia.

Najbardziej ceniony pozostaje olej kokosowy tłoczony na zimo, a więc w temperaturze nie przekraczającej  26 stopni C. Zachowuje wtedy stałą formę oraz urzekający aromat.

Wyższa temperatura czyni olej płynnym. Kokosowy olej na zimno nie należy do najtańszych. Za litrową butelkę zapłacimy od 60 do 100 złotych. Niemniej jednak – nie warto sięgać po tańsze zamienniki, gdyż mogą być szkodliwe. Należy do nich niewątpliwie posiadający długą datę ważności olej rafinowany, w którym ilość dobroczynnych składników jest zdecydowanie niższa.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 komentarze

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.