All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Ubezpieczenie AC – podstawowe zasady działania

1.09K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bycie kierowcą wymaga odpowiedzialności. Nie mamy tutaj na myśli jedynie ostrożnego udziału w ruchu drogowym, ale też dbania o zabezpieczenie samochodu. Autocasco, czyli popularne ubezpieczenie AC stanowi co prawda formę dobrowolną, niemniej jednak zdecydowanie warto poczynić taką inwestycję. Dlaczego to istotne i z jakimi wydatkami trzeba się liczyć – o tym poniżej.

Ubezpieczenie AC obejmować może różnorodne typy zdarzeń niepożądanych w zależności od wybranej oferty. W większości przypadków jest wypłacane w przypadku szkód spowodowanych przez: wypadki oraz kolizje (zarówno te z innymi pojazdami, jak i zwierzętami, ludźmi i obiektami); kradzież pojazdu bądź części jego wyposażenia dodatkowego; działanie zjawisk atmosferycznych (najczęściej powodzi, huraganów, gradu, uderzeń pioruna, lawin etc.). Naturalnie ofertę AC można poszerzyć również o inne elementy – wiele zależy od tego, jakie warunki finansowe proponuje ubezpieczyciel. Dodatkowy pakiet nosi nazwę Assistance i obejmuje m.in. kompleksową pomoc również w przypadku awarii pojazdu. Co oznacza to w praktyce? Na przykład:

  • organizację, a także  pokrycie kosztów transportu pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu;
  • zorganizowanie pojazdu zastępczego na czas naprawy;
  • wsparcie profesjonalnej ekipy przy wymianie koła;

Na czas naprawy auta może być także zorganizowany nocleg w hotelu (jego koszty pokrywa rzecz jasna ubezpieczyciel).

Warto pamiętać, iż AC nie obejmuje nas we wszystkich sytuacjach. Użytkowanie samochodu i tak musi być więc odpowiedzialne, konieczne jest unikanie oczywistych zaniedbań. Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania jeśli szkody, jakich doświadczamy wynikają z:ubezpieczenie ac

  • prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających;
  • działania umyślnego bądź nieodpowiedzialnego w przypadku kradzieży;
  • uszkodzeń wynikających z wad fabrycznych;

Konieczne jest również zadbanie o to, by auto zawsze posiadało aktualne badania techniczne, kartę rejestracyjną, by eksploatować je prawidłowo oraz korzystać z usług renomowanych zakładów naprawczych. Zdecydowanie nie opłaca się nam w jakikolwiek sposób próbować oszukiwać ubezpieczyciela. Zgłaszane szkody zawsze powinny być zgodne ze stanem faktycznych, a ich wysokości lepiej nie zawyżać. Z reguły procedura wypłacania rekompensat jest weryfikowana bardzo dokładnie i przez takie zachowanie można więcej stracić, niż zyskać.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.