All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Ubezpieczenie samochodu na wypadek kradzieży – zobacz, co Ci daje, jeśli Twój samochód dostał się w ręce złodzieja

902 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jesteś właścicielem pojazdu i zastanawiasz się nad wykupieniem polisy AC? Choć ubezpieczenie samochodu nie uchroni Cię przed nieprzewidzianym zdarzeniem losowym, pozwoli uniknąć jego finansowych skutków. Sprawdź, jak polisa AC przydaje się w przypadku kradzieży auta.

Ubezpieczenie samochodu. Polisa AC to podstawa

Ubezpieczenie autocasco (AC) to nie tylko ochrona w razie stłuczki. Pakiet obejmuje również szkodę, jaką jest kradzież pojazdu. Dzięki temu możesz zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami zdarzenia, kiedy to samochód zniknie z niestrzeżonego parkingu czy z terenu osiedlowego.

Wykupienie AC wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty, która – w przeciwieństwie do OC – zależy od zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz takich czynników jak m.in.:

 • wiek pojazdu;
 • marka pojazdu;
 • przebiega;
 • posiadane w samochodzie zabezpieczenia;
 • miejsca garażowania pojazdu;
 • wysokość posiadanych zniżek;
 • zakup ubezpieczenia AC w pakiecie z OC lub samego autocasco.

Ubezpieczenie samochodu. A może małe AC?

Pełny pakiet autocasco to dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy nie czują się pewni na drodze. Jeżeli natomiast kierowca jest pewny swoich umiejętności i nie potrzebuje pełnego zakresu ochrony ubezpieczeniowej, może wykupić tzw. małe AC, oferowane przez kilka towarzystw ubezpieczeniowych. Mini AC pozwala na wypłatę odszkodowania za szkody, które powstają m.in. gdy:

 • ktoś ukradnie samochód,
 • zwierzę wpadnie pod samochód i uszkodzi pojazd;
 • dojdzie do aktów wandalizmu, których skutkiem będzie zdemolowanie auta i jego wnętrza;
 • dojdzie do uszkodzenia pojazdu na skutek burzy, opadów gradu lub działania innego żywiołu.

Takie ubezpieczenie samochodu jest nawet kilkakrotnie tańsze niż pełny pakiet AC, a daje szansę na uniknięcie finansowych skutków kradzieży pojazdu.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?

Bez względu na to, czy decydujesz się wykupić pełną polisę czy tylko mini AC, w razie kradzieży i po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Jego wysokość nie zawsze pokryje wartość samochodu w 100 procentach. Najczęściej wysokość świadczenia jest adekwatna do wartości rynkowej auta w dniu kradzieży samochodu. Warto pamiętać, że w ciągu całego roku wartość rynkowa pojazdu spada, dlatego kwota ubezpieczenia może być niższa od tej, której się spodziewasz. Jeśli chcesz tego uniknąć, warto poszukać takiego ubezpieczyciela, który daje gwarancję niezmiennej wartości pojazdu przez cały rok. W praktyce oznacza to, że w razie kradzieży otrzymasz odszkodowanie stanowiące równowartość samochodu w dniu zawarcia umowy – bez względu na to, o ile spadła wartość rynkowa pojazdu.

W 2015 roku policja otrzymała ponad 13 tys. zgłoszeń o kradzieży pojazdów. Według policyjnych raportów najwięcej sygnałów otrzymano o samochodach zaparkowanych na parkingach niestrzeżonych (5058), terenach osiedlowych (2919), parkingach osiedlowych (1981). Znacznie mniej kradzieży dotyczyło terenu posesji (368) i parkingów przy obiekcie handlowym lub usługowym (232). Bez względu na to, jaki pojazd staje się łupem złodziei, kradzież zawsze naraża na duże koszty. Można temu zapobiec, wykupując odpowiednie ubezpieczenie samochodu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.