All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać limit kredytowy?

780 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gdy pojawi się pilny nieoczekiwany wydatek, albo tuż przed wypłatą zabraknie środków na finansowanie bieżących potrzeb, można uruchomić limit kredytowy. Pytanie tylko, jakie warunki trzeba spełnić by móc zapewnić sobie dostęp do takiego produktu?

Limit kredytowy, zwany również limitem odnawialnym, to najlepszy, a przy tym stosunkowo niedrogi sposób na powiększenie własnych możliwości finansowych. Pozwala on korzystać z określonej puli dodatkowych środków, które są „podpinane” do rachunku osobistego, albo udostępniane za pośrednictwem osobnego, specjalnego konta pożyczkobiorcy. To drugie rozwiązanie występuje w przypadku limitów oferowanych przez firmy pożyczkowe; limit odnawialny w koncie stanowi zaś wyłączną domenę banków. Niezależnie o którym produkcie mowa, każda spłata choćby części zadłużenia przyczynia się zarazem do odbudowania dostępnego limitu i obniżenia wysokości dopisywanych odsetek. Poniżej wyjaśniamy, jakim wymaganiom trzeba sprostać chcąc skorzystać z bankowej oferty limitu, a jakim – z propozycji instytucji pozabankowej.

Limit kredytowy w banku

Choć każdy bank sam ustala warunki jakie musi spełnić klient zainteresowany limitem kredytowym, można wyróżnić pewien zestaw wymogów, który jest wspólny dla zdecydowanej większości ofert. Przede wszystkim, o udostępnienie limitu może starać się zamieszkująca terytorium Polski osoba pełnoletnia, która posiada rachunek osobisty w danym banku, a przy tym uzyskuje odpowiednią wysokość dochodów z akceptowanego przez niego źródła. Na podstawie wielkości tych dochodów, a także danych zgromadzonych przez BIK i rejestry dłużników, bank decyduje czy, a jeśli tak to jaką przyznać klientowi kwotę limitu. Jeśli chodzi o wymogi dokumentacyjne, to najczęściej potrzebny jest jedynie dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie 3 bądź 6 miesięcy.

Limit kredytowy w firmie pożyczkowej

Możliwość korzystania z limitu kredytowego oferują również pojedyncze firmy pożyczkowe. W ich przypadku proces ubiegania się o produkt wygląda nieco inaczej, aczkolwiek wszelkie procedury i formalności służą tym samym celom – weryfikacji tożsamości klienta, a także analizie jego sytuacji i wiarygodności finansowej. Przykładowo, w instytucji pozabankowej Euroloan (szczegóły oferty na: https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy), klient przechodzi proces rejestracji w celu utworzenia internetowego konta (profilu) pożyczkobiorcy. Konto służy do późniejszej obsługi produktu, czyli między innymi składania dyspozycji wypłat pożyczek czy monitorowania spłaty zadłużenia. Można je założyć w kilku prostych krokach, podając niezbędne dane osobowe oraz kontaktowe.

Poza tym, w przeciwieństwie do limitu oferowanego przez bank, potrzebne będzie jeszcze przelanie na wskazany rachunek 1 zł, co ma na celu potwierdzić tożsamość klienta. Co oczywiste, wymagane jest również posiadanie rachunku bankowego, na który będą w przyszłości przelewane pożyczki.

Jak złożyć wniosek o limit kredytowy?

Niezależnie czy mowa o bankach czy firmach pożyczkowych, praktycznie każda instytucja daje możliwość złożenia wniosku o limit kredytowy za pośrednictwem Internetu. Klient chcący skorzystać z oferty banku, w którym już od dłuższego czasu posiada rachunek osobisty, najczęściej musi jedynie wybrać odpowiednią zakładkę w serwisie transakcyjnym – bank dysponuje bowiem już wszystkimi informacjami potrzebnymi do oceny jego wniosku. Jeśli chodzi o nowych klientów, to w pierwszej kolejności muszą oni założyć konto osobiste w danej instytucji, a dopiero później mogą ubiegać się o otwarcie limitu kredytowego.

Natomiast w przypadku oferty firmy pożyczkowej, konieczne jest założenie konta na jej stronie internetowej i postępowanie według wyświetlanych na niej wskazówek. Warto przy tym dodać, że w takich firmach łatwiej jest uzyskać pozytywną decyzję pożyczkową niż w banku, gdyż stosują one nieco mniej rygorystyczne podejście do kwestii jakości historii kredytowej oraz kondycji finansowej klienta.

Artykuł sponsorowany

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.