All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Wataha – serial produkcji HBO, który podbija serca widzów w Polsce

967 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Czasy, w której polskie produkcje filmowe przeznaczone do emisji w telewizji przywodziły na myśl raczej mało kreatywne pod względem fabuły telenowele minęły. Obecnie takie tytuły, jak „Wataha” serial mają coraz więcej fanów, a oprócz tego zdobywają nagrody na festiwalach. Skąd bierze się fenomen odkrytego na nowo formatu i czego właściwie spodziewać się po tym konkretnym serialu? Poniżej odpowiedzi.

Niewiele jest polskich hitów srebrnego ekranu takich jak Wataha. Serial jest produkowany i emitowany przez HBO. Począwszy od momentu wypuszczenia pierwszej serii w 2014 roku cieszył się dużą popularnością. Do tego stopnia, że dwa lata później podjęto decyzję o kontynuowaniu cyklu. Łącznie dwie serie liczą 12 odcinków – przy czym najnowsze przygody bohaterów serialu będzie można obejrzeć od października do listopada bieżącego roku na kanale HBO (ostatni, finalny epizod zostanie wyemitowany 19 listopada).

Tło fabularne pierwszej serii obfituje w wątki kryminalne związane ze specyfiką funkcjonowania „na granicy” Unii Europejskiej. Przemytnicy, handlarze bronią, ludźmi, narkotykami kontra funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Nic nie jednak totalnie oczywiste czy czarno – białe. Wszystko zmienia wybuch, który zabija większość oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych. Wszystkich, oprócz jednego z głównych protagonistów dalszej historii, czyli kpt. Wiktora Rebrowa (gra go Leszek Lichota). Innymi istotnymi postaciami są – pani prokurator nadzorująca przebieg śledztwa (w tej roli Aleksandra Popławska), komendant PSG Konrad Markowski (Andrzej Zieliński), kpt. Adam „Grzywa” Grzywaczewski (Bartłomiej Topa). Istotnym elementem jest rzecz jasna intryga, w jaką zostaje wplątany główny bohater. Druga seria niejako rozwija wątki rozpoczęte w pierwszych odcinkach. Pierwszą i drugą transze dzieli okres czterech lat. Akcja nadal rozgrywa się na Bieszczadach, a kapitan Rebrow jest zmuszony się ukrywać. Fabułę wzbogacają wątki (jakże aktualne) dotyczące rasizmu czy sytuacji uchodźców. Co sprowokowało taki obrót spraw? Warto przekonać się we własnym zakresie.

Plan zdjęciowy pierwszej oraz drugiej serii znajdował się w Bieszczadach Zachodnich. Dodatkową atrakcję stanowi konflikt człowiek – natura. Co ciekawe, pierwsza seria była emitowana również w innych krajach europejskich – zarówno przez stację HBO, jak i Channel 4 (w Wielkiej Brytanii). Premiera drugiej transzy odbyła się już w 19 państwach dzięki HBO Europe. Można zatem bez dalszych wątpliwości stwierdzić, że Wataha serial jest międzynarodowym sukcesem.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.