All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Woda utleniona – do czego możesz ją stosować?

1.18K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W codziennej pielęgnacji, również tej z elementami prozdrowotnymi, czasami najlepsze są proste metody. Woda utleniona to środek niezwykle uniwersalny, a przy tym ogólnodostępny, niedrogi i właściwie nie wywołujący skutków ubocznych. Warto poznać jego liczne zastosowania, a także odmiany.

Nadtlenek wodoru został uzyskany w reakcji chemicznej po raz pierwszy już w 1818 roku przez francuskiego chemika, Louisa Jacquesa Thénarda (który na liście swoich osiągnięć miał również odkrycie boru). Woda utleniona współcześnie znana jest przede wszystkim jako środek do dezynfekowania rozmaitych ran. Przy odkażaniu należy zachować jednak ostrożność. Wedle specjalistów naturalne właściwości hemolityczne tego roztworu mogą hamować proces tworzenia się ziarniny. Dodatkowo taka forma dezynfekcji jest krótkotrwała. Dlatego też lepiej stosować ją w celach doraźnych, a następnie nabyć inny środek o działaniu hamującym namnażanie się bakterii.

W wachlarzu zastosowań nadtlenku wodoru znajdują się jeszcze inne propozycje.

  • Wody można używać do płukania jamy ustnej, na przykład przy infekcjach dziąseł bądź w bólu gardła oraz przy anginie.
  • W formie rozpuszczonej w wodzie źródlanej (kilka kropel na szklankę – przy czym nie więcej niż 30 kropel dziennie) można nadtlenek wodoru także pić, przed lub po posiłku, do 2 razy dziennie – ma to wzmocnić nasz system immunologiczny. Warto do mieszanki dodać szczyptę soli.
  • Jako składnik kompresów woda utleniona nadaje się nie tylko do dezynfecji, ale też do łagodzenia wysypek czy obrzęków.
  • Kąpiel z dodatkiem nadtlenku wodoru pomaga dotlenić skórę i cały organizm od zewnątrz (ponownie, kluczowe są proporcje, około 500 ml na całą wannę z ciepłą wodą powinno wystarczyć).
  • W hamowaniu krwotoku z nosa wystarczy nasączyć tampon kilkoma kroplami specyfiku.

woda utleniona

Prócz tradycyjnego, 3 proc. roztworu wody utlenionej na rynku  dostępne są także preparaty z wyższym stężeniem nadtlenku wodoru. Mieszaniny o stężeniu od 3 – 15 proc. stosowane są z powodzeniem we fryzjerstwie (do rozjaśniania włosów) oraz w gospodarstwach domowych (jako wybielacze do tkanin na bazie tlenu). Perhydrol, którego stężenie może wynosić od 30 – 35 proc. używany jest z kolei na skalę przemysłową – pomaga przy produkcji organicznych barwników.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.