All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jak zabezpieczyć biuro przed włamaniem

1.12K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W małych biurach wskazany jest alarm, średnie placówki należy zaopatrzyć w kamery wideo, a duże biura powinny polegać na ochronie monitorującej obiekt.

Jak zabezpieczyć małe biuro?

Dla mniejszych biur podstawowym zabezpieczeniem są systemy alarmowe. Najprostsze urządzenia mają za zadanie odstraszyć potencjalnego włamywacza. Jednak na rynku możemy spotkać dużo bardziej złożone systemy, które alarmują nas o zagrożeniu poprzez smartfon czy komputer. Istnieją dwa rodzaje czujników – magnetyczne (montowane na drzwiach lub oknach, alarmujące o wtargnięciu) oraz na podczerwień (wykrywające niepożądany ruch). Możemy też wybrać alarm głośny, cichy lub automatyczne powiadomienie ochrony. Istnieje wiele możliwości personalizacji urządzenia. Większość firm oferuje również pełną instalację sprzętu według ściśle określonych standardów.

Co ze średnimi biurami?

Średniej wielkości biura mają większą wartość, zatem należy zwiększyć stopień zabezpieczeń. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie wideo alarmu, który jest urządzeniem przeznaczonym do pomieszczeń o wielkości ok 20-30 m2. Dzięki temu możemy w łatwy sposób obserwować co się dzieje w biurze poza standardowymi godzinami pracy, jak również wydawać dźwięk, który ma przestraszyć włamywacza. Wszystkie niepożądane sytuacje są automatycznie nagrywane i przesyłane właścicielowi w formie filmu lub zdjęcia. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość instalacji urządzenia w zaciemnionych pomieszczeniach, dzięki wbudowanemu podświetleniu, który działa w paśmie podczerwieni.

Ochrona dużych biur

Ochrona dużych biur wiąże się z większą inicjatywą. Tu również konieczne są systemy alarmowe oraz kontrola dostępu do drzwi i bram wjazdowych. Najczęściej jest to identyfikacja pracowników poprzez kod, kartę magnetyczną lub bezstykową. Osobom, którym nie wystarczą takie zabezpieczenia, firmy ochroniarskie oferują wirtualny patrol -po montażu w biurze kamer do monitoringu, ochroniarze stale obserwują sytuację w biurze. Do użytku jest 16 kamer analogowych (zapisujących obraz na taśmie tak, jak robią to magnetowidy) oraz 16 kamer IP o rozdzielczości 5 Mpix Zaletą tej ochrony jest sprawdzanie obszarów trudno dostępnych takich jak dachy czy włazy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.