All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Zadbaj o swoją przyszłość – oszczędzaj z myślą o emeryturze na lokacie bankowej

1.04K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O kiepskiej kondycji finansowej ZUS-u mówi się coraz częściej, zaś pracownicy są zachęcani do oszczędzania we własnym zakresie. Czy lokata bankowa założona w tym właśnie celu będzie dobrym rozwiązaniem?

Jako osoba pracują za pewnością słyszałeś, że rząd przyjął ustawę obniżającą wiek emerytalny. Nowe przepisy wejdą w życie 1 listopada 2017 r. Wówczas też kobiety, które ukończą 60 lat i mężczyźni, którzy ukończą 65 rok życia, będą mogli złożyć wniosek o przyznanie im świadczenia emerytalnego. Dla wielu osób jest to powód do zadowolenia, ale nie można zapomnieć, że specjaliści podkreślają, że osoby urodzone w latach 70. i 80. XX w. otrzymają bardzo niskie świadczenia – ich wysokość z ledwością pozwoli zaspokoić podstawowe potrzeby.

Z uwagi na powyższe, wielu ekspertów wskazuje, że koniecznością jest oszczędzanie we własnym zakresie. Jak to zrobić? Możliwości jest kilka – możesz wybrać taką, którą uważasz za najlepszą.

Ubezpieczenie na życie, III filar emerytalny czy może lokata bankowa?

Przed rozpoczęciem gromadzenia środków z myślą o przyszłej emeryturze, powinieneś zastanowić się, która opcja będzie dla ciebie najkorzystniejsza:

  • nabycie ubezpieczenia na życie – dziś na rynku są dostępne ubezpieczenia z funkcją oszczędnościową, możesz zatem zgromadzić kapitał z myślą o swojej emeryturze,
  • zainteresowanie się III filarem, czyli IKE i IKZE – z możliwości oszczędzania na tych kontach korzysta stosunkowo niewiele osób,
  • założenie lokaty bankowej – to najbardziej elastyczne rozwiązanie, bo aktualnie najwięcej lokat bankowych to lokaty krótkoterminowe.

Wybrałeś lokaty bankowe? Zanim zdecydujesz się na konkretną, powinieneś poznać aktualną ofertę banków. W tym pomoże bieżący ranking.

Na co zwrócić uwagę, przeglądając ranking lokat bankowych?

Lokaty krótkoterminowe to aktualnie najpopularniejsze lokaty i to właśnie oferty tych znajdziesz we wszystkich zestawieniach publikowanych na różnych stronach internetowych. Posiadając już oszczędności, powinieneś zwrócić uwagę m.in.: na minimalną i maksymalną kwotę, dla której lokata może zostać założona, długość trwania umowy i sposób, w jaki możesz założyć lokatę.

Przykładowo Idea Bank proponuje klientom założenie Lokaty Gotówkowej (https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-gotowkowa). Z punktu widzenia osób nią zainteresowanych ważne jest to, że:

  • lokata jest dostępna dla kwot od 1 000 do 1 000 0000 zł,
  • okres trwania lokaty wynosi 3 miesiące,
  • osoby, które zasilą swoje konto, korzystając z usługi Mobilnego Wpłatomatu i opłacą tymi środkami lokatę, będą mogli skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania w wysokości 2,50%,
  • bank umożliwia założenie lokaty zarówno osobiście w oddziale banku, jak i telefonicznie oraz online,
  • Lokata Gotówkowa jest dostępna dla klientów, którzy założą Konto Idealne (jego założenie jest bezpłatne).

Fakt, że pieniądze zostają zdeponowane tylko na 3 miesiące oznacza tyle, że po ich upływie możesz znaleźć inną, równie atrakcyjną ofertę lokaty. W rezultacie zarobisz sporo, a w razie potrzeby będziesz miał stosunkowo szybki dostęp do pieniędzy – nie będą one zamrożone na lokacie bankowej przez bardzo długi czas.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.