All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Zajęcia dodatkowe w żłobku – czy warto?

1.08K 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Coraz wcześniej zwracamy uwagę na to, by rozwój dziecka przebiegał w sposób wielowymiarowy. Pomocne w realizacji tego celu mogą być zajęcia dodatkowe w żłobku. Obejmują one różnorodne obszary, a tym samym – dopasowują się do predyspozycji, które przejawia od pierwszych miesięcy maluch. Warto wziąć pod uwagę zarówno oferty placówek, jak i indywidualne potrzeby naszego dziecka.

Najpopularniejsze zajęcia dodatkowe w żłobku mają za zadanie rozbudzić w dziecku większą kreatywność, jak również wspomóc jego rozwój społeczny oraz umiejętność współpracy z innymi. Nie od dziś wiadomo, że tzw. miękkie kompetencje kształtują się od najmłodszych lat i mają ogromne znaczenie na późniejszych etapach edukacji. W żłobkach dostępne są również zajęcia mające za zadanie zniwelować pewne problemy dziecka – na przykład z prawidłową wymową czy postawą. Zajęcia logopedyczne są skierowane do tych maluchów, które wykazują zaburzenia wymowy, jednakże mogą pomagać także w rozwijaniu językowych kompetencji innym dzieciom.

Oczywiście nie można zapomnieć też o warsztatach z zakresu „sztuki”. Dzieci nader chętnie korzystają z okazji do tworzenia prac plastycznych, pomaga to rozbudzić ich wyobraźnię, ale i ma znaczenie dla późniejszych postępów w nauce, zapamiętywaniu, koordynacji ruchów, zdolności manualnych. Prowadzący zajęcia mogą odwoływać się też do terapeutycznych technik – arteterapia doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci nadpobudliwych i mających problemy z koncentracją. A skoro mowa o sztuce – nie sposób nie wspomnieć o muzykoterapii czy lekcjach rytmiki. Mają one kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka do tego stopnia, że nie powinny być traktowane jako „dodatkowa” opcja, lecz jako procedury standardowe i ogólnodostępne.

Zajecia dodatkowe w zlobku

Na fali popularności programów kulinarnych wiele placówek decyduje się również na wprowadzenie warsztatów kulinarnych, prowadzonych często przez dietetyków. Dzieci świetnie się bawią, a przy tym mogą odkrywać inne kultury, nowe smaki, faktury i to już od najmłodszych lat. Oczywiście kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa, dlatego też udział maluchów w procesie przygotowywania potraw ogranicza się do prostych czynności i  smakowania rezultatów. W żłobkach organizowane są również tematyczne zajęcia, m.in. z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka itp. Konkursy, zabawy taneczne, rodzinne pikniki – wszystko to ma na celu integrację dzieci zarówno z rówieśnikami, jak i rodzicami oraz opiekunami oraz budowanie pozytywnych tradycji.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.