All for Joomla All for Webmasters

Chcesz wiedzieÄ? wszystko o otaczajÄ?cym CiÄ? Å?wiecie? To miejsce jest dla Ciebie! ILB â?? Internet, Ludzie, Biznes i wiele innych zagadnieÅ? w zasiÄ?gu Twojej rÄ?ki!

Jaki zakres w polisie mieszkaniowej? Porównanie 3 ofert

786 0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wybór polisy mieszkaniowej jest dla każdego właściciela czy lokatora nieruchomości bardzo istotny. Równie ważny powinien być zakres takiego ubezpieczenia, bo od zawartości produktu ochronnego zależy w końcu czy otrzymamy odszkodowanie za dane zdarzenie, czy nie.

Wciąż największym wzięciem cieszą się te polisy, które kosztują stosunkowo niewiele. To znaczy, że polscy konsumenci są zainteresowani tanimi rozwiązaniami, co nie zawsze oznacza właściwą decyzję. Szczególnie w kwestii tak delikatnej jak ubezpieczenie mieszkania.

Gdzie zrobić porównanie polisy mieszkaniowej?

Sposobów na poznanie ceny ubezpieczenia mieszkania jest kilka. Można zadzwonić do agenta lub nawet wybrać się osobiście do placówki stacjonarnej, tyle że w dzisiejszym zabieganym świecie mało kto ma na takie metody czas. Nie mówiąc już o pewnych wydatkach związanych z koniecznością przemieszczania się między oddziałami – porównanie ma przecież sens przy minimum 2 produktach.

Z kolei aż do 5 polis można porównać wykorzystując proste narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń typu www.ubezpieczeniemieszkania.pl gdzie każdy użytkownik już w kilka minut znajdzie wyczerpujące informacje na temat interesującej go oferty.

We wspomnianej porównywarce ubezpieczeń mamy do czynienia z następującą kolejnością: najpierw należy określić wytyczne przyszłej polisy przez wypełnienie krótkiego formularza, a następnie porównać zestawione polisy od różnych Towarzystw Ubezpieczeń. Chcąc porównać 3 z nich, weźmiemy pod uwagę najtańszą, średnią i najdroższą dla danego profilu mieszkania.

Jedno mieszkanie – różne polisy

W zintegrowanym formularzu, aby poznać szczegóły polisy łącznie z ceną, trzeba wypełnić kilkanaście pól. Oto przykładowy profil mieszkania wykonany w dniu 01.06.2017 r.:

 • Rodzaj nieruchomości – mieszkanie
 • Piętro – ostatnie
 • Piwnica w tym samym budynku – tak
 • Data urodzenia ubezpieczającego – 23.01.1980
 • Liczba dzieci zamieszkujących lokal – 1
 • Powierzchnia użytkowa mieszkania – 66 m2
 • Rok budowy – 2014
 • Liczba powodzi od 1997 roku – 0
 • Tytuł prawny – akt własności
 • Adres mieszkania – 03-699 Warszawa, Uznamska 16/5
 • Data rozpoczęcia ubezpieczenia – 01.07.2017
 • Liczba szkód w ostatnich 3 latach – 0
 • Wartość nieruchomości – 300 tys. zł
 • Zabezpieczenia przed kradzieżą – alarm, monitoring

To, co wyróżnia porównywarkę jest możliwość skorzystania z 4 różnych pakietów, które są ułożone według rozmiarów – od S do XL. W praktyce oznacza to, że użytkownik wybiera mniejszy lub większy zakres ubezpieczenia mieszkania, a w danym rozmiarze ofertę ubezpieczyciela, z którą można się zapoznać już na etapie porównania, np. https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/oferty/ubezpieczenie-mieszkania-allianz.

Pakiet S – od 143 do 311 zł

W najniższym pakiecie przeznaczonym dla osób posiadających kredyt hipoteczny ochrona jest najwęższa, tj. dotyczy ochrony murów przed finansowymi skutkami zdarzeń losowych.

Najtańszy produkt to – według powyższych wytycznych – oferta Link4 za kwotę 143 zł rocznie. Ubezpieczony otrzymuje tu oprócz ochrony na wypadek zaistnienie zdarzeń losowych także pakiet assistance przydatny w razie różnego rodzaju awarii.

Za produkt Concordia trzeba zapłacić nieco więcej, bo 198 zł. Ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę świadczenia nawet jeśli szkoda będzie wynosiła poniżej stu złotych.

W tym profilu najwięcej zapłacimy za polisę mieszkaniową Aviva – 311 zł. I tu również, bezpłatnie dodawany jest pakiet usług assistance.

Pakiet M – od 179 do 367 zł

Drugi z pakietów ma nieco szerszy zakres, który obejmuje nie tylko mury, ale i ruchomości znajdujące się w mieszkaniu – również od zdarzeń losowych, jak zalanie, wybuch czy pożar.

Najmniej w tym zakresie zapłacą klienci Link4, bo tylko 179 zł za 12 miesięcy ochrony. Suma ubezpieczenia na ruchomości domowe wynosi 10 000 zł, a dodatkowo Oc w życiu prywatnym na kwotę 15 000 zł.

Oferta średnia to produkt TU Warta na kwotę 238 zł (po rabacie 10%). Klient może liczyć na maksymalne odszkodowanie w wysokości 10 000 zł – dotyczy ruchomości i OC w życiu prywatnym.

W tym przedziale ponownie najwięcej zapłacimy za produkt Aviva – 367 zł rocznie, za to możemy liczyć na największe sumy ubezpieczenia: 20 000 zł za ruchomości i 15 000 za OC w życiu prywatnym.

Pakiet L – od 219 do 449 zł

Do zakresu w tym pakiecie dołączona jest ochrona elementów stałych mieszkania i ruchomości Ne tylko od zdarzeń losowych, ale i od kradzieży.

Znowu najtańsza okazuje się oferta Link4 – 219 zł. Mamy w tej cenie aż 30 000 w ramach OC w życiu prywatnym i 10 000 zł za kradzież ruchomości.

Równo sto złotych więcej kosztuje polisa Generali. Klient może liczyć na 50 000 w ramach OC w życiu prywatnym i wandalizmu, a także do 1 000 zł za stłuczenie elementów stałych.

449 zł – tyle proponuje Aviva. W zamian oferuje do 20 000 zł za kradzież ruchomości domowych i stałych elementów oraz do 15 000 w ramach assistance i OC w życiu prywatnym.

Pakiet XL – od 237 do 579 zł

Zakres tego pakietu jest taki sam jak w przypadku wersji L, jednak na znacznie wyższe sumy ubezpieczenia – stąd wyższe składki roczne za polisę mieszkaniową.

Nieco ponad 200 zł trzeba zapłacić na polisę w Link4. W pakiecie assistance gratis i do 50 000 za OC w życiu prywatnym. Do tego nawet 30 000 zł w ramach ochrony ruchomości przed zdarzeniami losowymi.

Podobna oferta dotyczy średniej półki cenowej – Warta jest dostępna za 478 zł i zawiera m.in. sumę ubezpieczenia do 20 000 za kradzież ruchomości domowych.

Na kwotę aż 100 000 zł w ramach OC w życiu prywatnym mogą liczyć klienci TU Aviva. Produkt ten to wydatek 579 zł rocznie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw Odpowiedź

Your email address will not be published.